Sytuacja przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego uległa zmianie po decyzji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Trybunał wstrzymał wykonalność orzeczonej wcześniej decyzji Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN oraz decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, która nałożyła na Lechię Gdańsk karę jednego punktu ujemnego w bieżącym sezonie rozgrywkowym.
Termalika Bruk-Bet Nieciecza, która ma obecnie na koncie 33 punkty, ma też gorszy bilans bezpośrednich meczów z Lechią. W tej sytuacji, nawet jeśli wygra swój z Podbeskidziem w Bielsku-Białej, nie będzie w stanie awansować do pierwszej ósemki.
Decyzja Trybunału ma również wpływ na sytuację Wisły Kraków. Przy tym układzie tabeli krakowianie muszą wygrać swój mecz z Zagłębiem, by znaleźć się w czołowej ósemce.