Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa nie dała rady pokonać Warty Poznań. Mecz oklaskiwany przez rekordową publiczność zakończył się remisem 2:2. Kibice świętowali na trybunach 50. urodziny Żylety - najsłynniejszej trybuny dopingowej w Polsce.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Warta Poznań 2:2

Legia prędko wpadła w tym meczu w tarapaty. W 7 minucie stadionowy telebim wyświetlił wynik 0:1. Warta objęła prowadzenie dzięki nowemu wahadłowemu. To Tomas Prikryl pozyskany z Jagiellonii Białystok na raty pokonał Kacpra Tobiasza. Najpierw uderzenie z prawej nogi zostało obronione, ale po poprawce z lewej piłka już zatrzepotała w siatce.

W 40 minucie kibice Legii zadrżeli, bo po nierozważnym ataku ręką Radovan Pankov sprokurował jedenastkę. Na bramkę zamienił ją Marton Eppel, choć Tobiasz rzucił się tam, gdzie napastnik Zielonych posłał futbolówkę. Po nieudanej interwencji legionista zaklął tak, że było go słychać w transmisji w Canal+ Sport.

Syn Wayne'a Rooneya kibicem na meczu Legia - Warta

W tak zwanym międzyczasie sędzia Damian Kos przerwał zawody z powodu pokazu fajerwerków. Okrągłe urodziny Żylety przebiegły tak jak chcieli tego ultrasi. Było więc barwnie i głośno.

Mimo dwubramkowej przewagi Warta nie zabrała trzech punktów z Warszawy. Legia złapała z nią kontakt przed przerwą, gdy po faulu na Erneście Mucim połowę strat odrobił Josue (kopnął w lewy róg bramki). W drugiej połowie to właśnie Ernest Muci wykorzystał podanie wracającego po kontuzji Bartosza Kapustki.

To czwarty remis Legii w sezonie. Stołeczna drużyna jest szósta w tabeli. Jej strata do liderującego Śląska Wrocław wynosi osiem punktów. A już w czwartek (30 listopada) wyjazd na Aston Villę w Lidze Konferencji. Kto wie, może na przekór wszystkiemu uda się nawet wywalczyć awans do fazy pucharowej.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Warta Poznań (w skali 1-6):