Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Leśne Molo turystycznym hitem Małopolski. W te wakacje odwiedziły go tysiące turystów

Klaudia Kulak
Klaudia Kulak
Leśne Molo cieszy się niesłabnącą popularnością od kilku lat niezależnie od pory roku
Leśne Molo cieszy się niesłabnącą popularnością od kilku lat niezależnie od pory roku Janusz Bobrek/ Klaudia Kulak
Stary Sącz już od dobrych kilku lat inwestuje w turystykę, ale stworzona w ostatnim czasie atrakcja dosłownie bije rekordy popularności. Od momentu udostępnienia dla turystów Leśnego Mola w październiku 2021 roku to miejsce odwiedziło aż 455 tysięcy osób!

Informacje na temat liczby odwiedzin Leśnego Mola gmina pozyskuje z zamontowanych przed wejściem na platformę widokową czujników. To dzięki tym danym można śmiało powiedzieć, że Miejska Góra w Starym Sączu przeżywa prawdziwe oblężenie.

To miejsce odwiedzają bowiem nie tylko mieszkańcy pobliskich miejscowości, ale również turyści, którzy przyjeżdżają do Starego Sącza, aby wejść na Leśne Molo.

Niemal w każdy weekend w Starym Sączu robi się tłoczno. Tylko w ciągu tych wakacji zobaczyć Stary Sącz z perspektywy koron najwyższych drzew na Miejskiej Górze zdecydowało się aż 70 tysięcy osób.

Ze sporego zainteresowania tym miejscem dumny jest burmistrz Starego Sącza. Nie kryje zadowolenia. - To dane z dwóch miesięcy i są imponujące. Częstotliwość odwiedzin była zależna od pogody, ale każdego dnia ktoś się tam pojawiał. Natomiast kumulacja była zdecydowanie w dni wolne od pracy - przyznaje Jacek Lelek.

Jak podkreśla, wynik jest porównywalny do tego z zeszłego roku, co świadczy o tym, że atrakcja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

- Leśne Molo jest aktualnie atrakcją wiodącą i dzięki niemu wzrosło również zainteresowanie Bobrowiskiem oraz platformą widokową na Woli Kroguleckiej, ale również całym Starym Sączem i taki był też nasz cel. Obserwujemy wzrost zainteresowania całym naszym miastem - podkreśla burmistrz Starego Sącza.

Chętnych do zobaczenia Leśnego Mola nie brakuje choć zanim wejdzie się na Miejską Górę, trzeba pokonać kilkuset metrowy odcinek bardzo stromego podejścia. Nagroda czeka na szczycie w postaci niezapomnianego widoku. Odwiedzający chętnie się tam fotografują, a swoje zdjęcia umieszczają w mediach społecznościowych.

Nowa atrakcja oferuje jednak nie tylko piękny widok. Można też pooddychać świeżym powietrzem, a trasa skonstruowana została w taki sposób, aby dostarczać emocji. Nic dziwnego, że to miejsce stało się prawdziwym hitem turystycznym.

Rozrywka dla miłośników adrenaliny

Ścieżka rozpoczyna się na samym szczycie Miejskiej Góry. Na platformę widokową można wejść z poziomu gruntu, natomiast gdy wchodzimy na kładkę o konstrukcji drewniano-stalowej podłoże coraz bardziej oddala się od naszych stóp. Na wysokości kilku metrów nad ziemią można też korzystać z siatek i hamaków, natomiast w kulminacyjnym punkcie, do którego docieramy po 200-metrowym spacerze znajdziemy się na wysokości 18 metrów nad ziemią.

- Koniec ścieżki położony jest wyżej niż czteropiętrowy blok. To robi wrażenie, a dodatkowo otwiera się przed nami przepiękny widok na Kotlinę Sądecką ze Starym Sączem na pierwszym planie. Widok rozpościera się nad koronami drzew - mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza dumny inwestycji.  

Aby zobaczyć ten widok na własne oczy, trzeba jednak wcześniej odważyć się przejść po szklanej tafli. Mnóstwo atrakcji, których dostarcza „Leśne Molo” sprawiło, że obiekt przeżywa prawdziwe oblężenie. 

Są też inne atrakcje

Atrakcyjność tego miejsca zwiększają też dwumetrowe „krople rosy”, czyli szklane kule, które pomieszczą wewnątrz cztery dorosłe osoby. Umiejscowione są na trasie prowadzącej do platformy widokowej. Jest to część ścieżki przyrodniczej, na której można zapoznać się z tajemnicami życia płazów. 

Rozrywka dla całych rodzin

Do Starego Sącza mogą wybierać się wszyscy: dzieci, dorośli i seniorzy - każdy znajdzie coś dla siebie. Można tam też skorzystać z zamontowanych lunet, aby z zupełnie innej perspektywy zobaczyć otaczającą przyrodę.

Dla tych najbardziej odważnych tuż przy szklanym podeście zamontowano wiszącą kładkę. Przy każdym kroku porusza się, a będąc na takiej wysokości, robi to ogromne wrażenie. Zamontowano tam też siatki, z których najchętniej korzystają dzieci. Można się odbijać od nich, jak od trampoliny. Wizyta na Miejskiej Górze w Starym Sączu to też dobra okazja, żeby zrobić sobie pamiątkowe „selfie” z zapierającym dech w piersiach widokiem w tle.

Gdzie zaparkować?

Gmina na stronie urzędu zamieściła rozpiskę z najbliższymi parkingami.

- Wszystkich, którzy planują odwiedzić starosądeckie zabytki i atrakcje uprzejmie informujemy, że parkingi w Starym Sączu znajdziecie w rynku, bądź w jednej z wielu uliczek wokół niego. Dobrą opcją jest też pozostawienie auta na dworcu przesiadkowym (136 miejsc parkingowych) przy ul. Pod Ogrodami, obok Kina Sokół (ul. Batorego 23), bądź na darmowym parkingu za Urzędem Miejskim (wjazd od ul. Batorego) - informuje Rafał Kamieński, z Urzędu Gminy w Starym Sączu.

To wyjątkowe miejsce na mapie Małopolski. Astro Centrum w Chełmcu oficjalnie otwarte!

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska