"Lewy" nie trafia, ale Bayern wygrywa

W meczu 24. kolejki Bundesligi obrońca tytułu i lider tabeli Bayern Monachium wygrał na boisku Hannoveru 3:1 (1:1). Bramki: Xabi Alonso 28 wolny, Thomas Mueller 61 karny i 72 głową – Hiroshi Kiyotake 25.

Gospodarze krótko cieszyli się prowadzeniem. Bawarczycy szybko odrobili straty, a w drugiej połowie spotkania zapewnili sobie zwycięstwo.

Na boisku wystąpiło dwóch Polaków. W ekipie Hannoveru do 58 minuty grał Artur Sobiech, ale niczym się nie wyróżnił.

Z kolei Robert Lewandowski wszedł na boisko w 32 minucie, zastępując bardzo słabo spisującego się w obronie Bayernu Dantego. Zarobił rzut karny po tym, jak został kopnięty przez byłego obrońcę Wisły Kraków Marcelo, który w końcówce pierwszej połowy spotkania nie wykorzystał dogodnej okazji do zdobycia gola.

„Lewy” w 22 występach w tym sezonie ligowym strzelił 11 bramek, w tym 4 w ostatnich 8 meczach. Tylko dwukrotnie pokonywał bramkarza rywali w spotkaniach, w których nie zaliczył występu przez 90 minut.

Materiał oryginalny: "Lewy" nie trafia, ale Bayern wygrywa - Dziennik Polski