DW
Arkadiusz Milik ma już 13 goli w 21 meczach dla Olympique Marsylii.
Arkadiusz Milik ma już 13 goli w 21 meczach dla Olympique Marsylii. EASTNEWS
Liga francuska. 12 meczów czekał Arkadiusz Milik na trafienie w lidze w tym sezonie i w końcu! Polski napastnik regularnie trafia w Pucharze Francji i europejskich pucharach, ale na poziomie Ligue 1 jego liczby nadal wyglądały słabo. W meczu z Angers uderzył jednak znakomicie. Otrzymał podanie na wolne pole i niczym rasowy snajper pokonał bramkarza technicznym strzałem na dalszy słupek.

Hat-trick Arkadiusza Milika z Angers

W ciągu zaledwie 21 minut padły aż cztery gole w spotkaniu Olympique Marsylia - Angers SCO. Goście w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Angelo Fulgini wykorzystał błąd Gersona. Po chwili było już 0:2, kiedy to Boufal z łatwością minął kilku rywali, zagrał do Fuligniego, lecz ten z kolei zanotował asystę przy trafieniu Bentaleba.

W 18. minucie gospodarze złapali kontakt. Guendouzi przechwycił futbolówkę jeszcze na połowie rywali i prostopadłym zagraniem obsłużył Arkadiusza Milika. Polski napastnik zmniejszył odległość do bramkarza i w ostatniej chwili, technicznym uderzeniem, zmniejszył straty.

W 21. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Gerson odkupił winy i świetnym strzałem z dystansu zdobył wyrównującą bramkę.

Po przerwie trafienia notował już tylko polski napastnik! Najpierw świetnie uderzył głową po miękkiej wrzutce, a następnie wykończył dośrodkowanie ze skrzydła uderzeniem po wślizgu. Olympique Marsylia odwraca wynik, odrabia dwie bramki w błyskawicznym tempie i ostatecznie wygrywa 5:2 z Angers.

Zobacz hat-trick Arkadiusza Milika z Angers:

Arkadiusz Milik ma już 13 goli w 21 meczach dla Olympique Marsylia. Najwięcej strzelił w Pucharze Francji (pięć trafień w zaledwie trzech starciach). Był też ważnym ogniwem w europejskich pucharach, gdzie zdobył cztery bramki w pięciu występach. Do tej pory kiepsko mu szło w Ligue 1, bo mimo 12 meczów na koncie miał tylko jedno trafienie. Po hat-tricku te statystyki wyglądają już solidnie.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Szybkie zmiany trenerów w PKO Ekstraklasie to nie tyle trend, co pewien standard. Jesteśmy już w końcówce sezonu, więc już ponad połowę zespołów trenują inni szkoleniowcy, co na jego początku. Znalazły się nawet kluby, które dwukrotnie już zmieniały trenera. Oto wszystkie zmiany szkoleniowców w PKO Ekstraklasie.

Zmiany trenerów w PKO Ekstraklasie. Większość klubów już teg...