JCZ
Radamel Falcao zdobył piątą bramkę w sezonie
Radamel Falcao zdobył piątą bramkę w sezonie Claude Paris
Liga francuska. 13. kolejka udana dla AS Monaco. Drużyna Kamila Glika na wyjeździe pokonała Lorient 3:0 (0:0). Polak rozegrał pełne 90 minut. Bohaterami zostali wprowadzony Radamel Falcao i Thomas Lemar. Pierwszy z nich potrzebował ledwie minuty, aby wpisać się na listę strzelców (piąty gol w sezonie). Drugi krótko po nim poprawił bezpośrednio z rzutu wolnego. W doliczonym czasie wynik ustalił zaś Gabriel Boschilia. Monaco ma 29 punktów i przynajmniej do niedzieli jest liderem Ligue 1. Czeka na odpowiedź OGC Nice. Ten zespół gra z Saint-Etienne.

Kamil Glik rozegrał całkiem niezły mecz przeciwko Lorient. Rywal wprawdzie miał swoje okazje na zdobycie bramki, ale Polak nie był w nie zamieszany. Interweniował pewnie. Wykonał kilka dobrych przerzutów.

Glik na razie zaliczył wszystkie trzynaście występów w Ligue 1 w pełnym wymiarze czasowym. Strzelił trzy gole. W fazie grupowej Ligi Mistrzów zagrał cztery razy po 90 minut. Zdobył bramkę i zanotował asystę.

LIGA FRANCUSKA w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Liga francuska. Monaco w trzy minuty znalazło sposób na Lorient. Cały mecz Glika - Gol24