Liga Mistrzów. PSV zremisowało w Rostowie! [ZDJĘCIA]

Sebastian Chmielak, tom
Liga Mistrzów. PSV zremisowało w Rostowie!
Liga Mistrzów. PSV zremisowało w Rostowie! Str
Liga Mistrzów. PSV Eindhoven zremisowało na wyjeździe z FK Rostów. Rosjanie prowadzili dwa razy, ale nie zdołali wygrać. Mało tego, mogli przegrać - Davy Propperw drugiej połowie zmarnował jednak rzut karny dla drużyny z Holandii.

Liga Mistrzów: PSV w Rostowie. FK Rostów z pierwszymi bramkami w Lidze Mistrzów

Środowy wieczór zarezerwowany był między innymi na rozgrywki grupy D Champions League. Większość kibiców elektryzował pojedynek na Vicente Calderon, gdzie Atletico Madryt rywalizowało z Bayernem Monachium. W drugim natomiast spotkaniu FK Rostów podejmował PSV Eindhoven. Trzeba przyznać, że w Rostowie nad Donem naprawdę sporo się działo.

Miejscowi już w 8. minucie strzelili pierwszą bramkę. Alexandr Jerochin zagrał prostopadle do Dmitrija Poloza, który płaskim strzałem z kilkunastu metrów pokonał bramkarza mistrza Holandii. Przyjezdni nie podłamali się i zdołali wyrównać już 5 minut później. Luuk de Jong zgrał futbolówkę klatka piersiową do Davy'ego Proppera, a ten bez namysłu uderzył precyzyjnie na bramkę gospodarzy. Kilkanaście minut później ponownie zakotłowało się w polu karnym Holendrów. Sardar Azmoun główkował po jednym z dośrodkowań, a fenomenalną interwencją popisał się Jeroen Zoet. W 37. minucie po raz drugi golkipera PSV pokonał Poloz. Rosjanin z 16. metrów przymierzył, a futbolówka wpadła obok lewego słupka bramki Zoeta. Ostatnia akcja pierwszej odsłony przyniosła Holendrom wyrównanie. De Jong najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu i z bliskiej odległości głową umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na obiekcie w Rostowie nad Donem nie obejrzeli bramek, ale wcale nie brakowało ku temu sytuacji. W 56. minucie Soslan Dzanajev obronił rzut karny wykonywany przez Proppera. Trzeba przyznać, że Holender nie utrudnił zbytnio zadania golkiperowi miejscowych, ponieważ oddał kiepski strzał. Ten sam piłkarz w dzisiejszym spotkaniu uderzył jeszcze w poprzeczkę. Kolejnej, piłki meczowej dla Holendrów nie wykorzystał Steven Bergwijn, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem miejscowych. Zawody zakończyły się wynikiem 2:2. W przekroju całego spotkania rezultat ten bardziej powinien zadowalać Rosjan. Należy jednak pochwalić obydwa zespoły za to, że stworzyły bardzo dobre widowisko.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Więcej o LIDZE MISTRZÓW - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Najgorsze drużyny fazy grupowej Ligi Mistrzów [PRZEGLĄD]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. PSV zremisowało w Rostowie! [ZDJĘCIA] - Gol24