Liga Siatkówki Kobiet. Polski Cukier Muszynianka przegrał z Grotem Budowlanymi Łódź

W środku rozgrywająca Paulina Bałdyga
W środku rozgrywająca Paulina Bałdyga Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Ekstraklasa siatkarek. W 6. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka uległ w Łodzi 0:3 wicemistrzyniom kraju. Po raz pierwszy w tym sezonie nie ugrał seta.

Do starcia sąsiadów w tabeli (obie ekipy miały tyle samo punktów) drużyny przystępowały w odmiennych nastrojach. Wicemistrzynie Polski z Łodzi dwa ostatnie spotkania przegrały (nie zdobywając nawet seta), a dorobek "Mineralnych" w tym czasie to dwa zwycięstwa i komplet punktów.

Spodziewać się można było zatem wyrównanej walki i taki obraz gry był w dwóch pierwszych setach. W inauguracyjnej partii drużyny długo wymieniały ciosy, a wynik oscylował wokół remisu. Od stanu 15:15 przyjezdne (na rozegraniu była Paulina Bałdyga, dla której to pierwszy w sezonie mecz w wyjściowym składzie) zdobyły cztery kolejne punkty i były w lepszej sytuacji. Jednak tylko przez chwilę, bo szybko straciły przewagę. Wkrótce, po dwóch blokach z rzędu, było 20:20, a następnie atak Gabrieli Polańskiej dał prowadzenie Budowlanym. Muszynianki doprowadziły do remisu, obroniły setbola - w końcówce ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Monika Bociek - ale ostatecznie, po bloku Agnieszki Kąkolewskiej, przegrały.

Druga odsłona była dość podobna. Od stanu 17:17 miejscowe zdobyły trzy kolejne punkty i tej przewagi nie roztrwoniły. Choć nie uniknęły nerwów, bo nie wykorzystały trzech piłek setowych i pozwoliły muszyniankom zbliżyć się na punkt (24:23). O zwycięstwie zdecydowała akcja Polańskiej.

W kolejnej części przyjezdne równorzędnym przeciwnikiem były tylko na początku (5:4). Wkrótce po dwóch asach serwisowych Martyny Grajber było 10:5, a później miejscowe kontynuowały swój koncert. W końcówce wynik brzmiał 22:8 i Małopolankom pozostała walka o przekroczenie granicy 10 pkt, co im się udało.

Najwięcej punktów dla łodzianek, 17, zdobyła Kąkolewska (wybrana MVP meczu), a dla gości Bociek - 16.

Grot Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka 3:0 (26:24, 25:23, 25:11)