OPRAC.:
Piotr Rzepecki
EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
Argentyńczyk Lionel Messi nadal nie zwalnia tempa. Zdobył bramkę w ćwierćfinale Pucharu Lig, w którym Inter Miami, którego współwłaścicielem jest były angielski piłkarz David Beckham pokonał 4:0 (2:0) Charlotte FC. Argentyńczyk strzelił w 86. minucie spotkania ustalając wynik na 4:0.

Leo Messi z bramką w Pucharze Lig

W Charlotte FC wystąpiło dwóch Polaków Karol Świderski i Kamil Jóźwiak. Ten pierwszy grał przez całe spotkanie, natomiast Jóźwiak został zmieniony po pierwszej połowie. Trzeci Polak Jan Sobociński cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Gospodarze pierwszego gola zdobyli już w 12. minucie, gdy Josef Martinez wykorzystał karnego. Druga bramka padła w 32. minucie po strzale Roberta Taylora. Dwie kolejne bramki strzelono w drugiej połowie, w 78. minucie na listę strzelców wpisał się samobójczym strzałem Adilson Malanda, a wynik w 86. minucie ustalił Messi.

36-letni Messi, uchodzący za jednego z najlepszych piłkarzy w historii, po przejściu z Paris Saint-Germain zadebiutował w ekipie z Miami 21 lipca. (PAP/oprac. własne)

LIGI ZAGRANICZNE w GOL24

Na Arenie Zabrze trwa budowa ostatniej części stadionu Górnika.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Górnik Zabrze: Budowa czwartej trybuny z lotu ptaka. Zobaczc...