Limanovia w dole tabeli. Orkan Szczyrzyc zaskoczył rywali

Remigiusz Szurek
Piłkarze Limanovii muszą zacząć zbierać punkty
Piłkarze Limanovii muszą zacząć zbierać punkty MKS Limanovia
Piłkarze MKS Limanovii w miniony weekend rozegrali swój czwarty mecz na boiskach nowej czwartej ligi małopolskiej. Jak na razie wyniki czwartej siły poprzedniego sezonu (czwarta liga grupa małopolska wschodnia) nie wyglądają dobrze. Na boiskach piątej ligi zwyciężył za to inny z przedstawicieli limanowskiej piłki, Orkan Szczyrzyc.

Limanowianie, podopieczni trenera Pawła Zegarka rywalizowali na stadionie w Gorlicach z tamtejszym Glinikiem, dziewiątym zespołem poprzedniej kampanii. Miejscowi zdobyli gola już w 10. minucie, gdy na strzał w długi róg bramki zdecydował się Matuszyk. Kilkanaście minut później było 2:0 dla gorliczan, po celnej główce najniższego na boisku Dąbrowskiego. Goście zaraz po przerwie skutecznie egzekwowali „jedenastkę” (wykorzystał ją Kurczab). Na dziesięć minut przed końcem Kościółek z pięciu metrów trafił w bramkarza. Dość napisać, że od 60. minuty miejscowi musieli sobie radzić w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Drąga.

- Wynik mógł być inny. Znów przespaliśmy pierwszą połowę. Koncentracja przed pierwszym gwizdkiem musi być jednak inna. Już w tych poprzednich meczach niekoniecznie byliśmy stroną słabszą, podobnie było teraz, ale znów czegoś zabrakło – przyznaje w rozmowie z „Gazetą Krakowską” trener Paweł Zegarek.

Zdaniem szkoleniowca MKS Glinik wykorzystał błędy jego zespołu. - Rywal do przerwy prowadził 2:0. Zdobyliśmy gola kontaktowego, ale nie potrafiliśmy zrobić więcej. Mam nadzieję, że w następnym meczu będzie już lepiej – dodaje.

Trzecia porażka limanowian w czwartym meczu ligowym bieżącej kampanii ma swoje odzwierciedlenie w tabeli. MKS znajduje się na przedostatnim siedemnastym miejscu.

W środę odbędą się spotkania 5. kolejki rozgrywek. Limanovia podejmie na własnym boisku dwunastego w ligowym zestawieniu Okocimskiego Brzesko.

Program 5. kolejki rozgrywek czwartej ligi małopolskiej:

Środa. Beskid Andrychów - Glinik Gorlice, 17:30; Wierchy Rabka Zdrój - Lubań Maniowy, 17.30; Słomniczanka Słomniki-Poprad Muszyna, 17; Barciczanka Barcice - Wolania Wola Rzędzińska, 16; Orzeł Ryczów - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, 17.30; Radziszowianka Radziszów - Dalin Myślenice, 17.30; Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Unia Oświęcim, 17.30; Wiślanie Jaśkowice - LKS Jawiszowice, 17.30; Limanovia Limanowa - Okocimski KS Brzesko, 17.30.

Program 6. kolejki rozgrywek czwartej ligi małopolskiej:

Sobota. Glinik Gorlice - Okocimski KS Brzesko, 17; LKS Jawiszowice - Limanovia Limanowa, 11; Unia Oświęcim - Wiślanie Jaśkowice, 11; Poprad Muszyna - Barciczanka Barcice, 11; Lubań Maniowy - Słomniczanka Słomniki, 17; Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Radziszowianka Radziszów, 11; Beskid Andrychów - Wierchy Rabka Zdrój, 17.

Niedziela. Wolania Wola Rzędzińska - Orzeł Ryczów, 17; Dalin Myślenice - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska.

Orkan z wygraną

Na boiskach piątej ligi w grupie małopolskiej wschodniej występuje trzech przedstawicieli powiatu limanowskiego. Tylko jeden z nich mógł cieszyć się z wygranej. Orkan Szczyrzyc dowodzony przez trenera Krzysztofa Piwowarczyka ograł w Radłowie tamtejszą Radłovię 2:1 i mógł świętować pierwszą wygraną w tym sezonie.

Program 3. kolejki rozgrywek piątej ligi grupy małopolskiej wschodniej:

Sobota. GKS Drwinia - Tarnovia Tarnów, 11; Zalesianka Zalesie - Jarmuta Szczawnica, 17; Orkan Szczyrzyc - Metal Tarnów, 11; GLKS Gromnik - Bocheński KS, 17; Watra Białka Tatrzańska - Sokół Słopnice, 16; Dunajec Nowy Sącz - Dunajec Zakliczyn 15; Tuchovia Tuchów - Korona Niedzieliska, 17.

Niedziela. Radłovia Radłów - Kolejarz Stróże, 17.

W „okręgówce” aż cztery zespoły mają na koncie po 7 punktów i co najciekawsze, każda drużyna ligi zdobyła już co najmniej punkt. W minionej serii gier najwięcej bramek padło w spotkaniu Zawratu Bukowina Tatrzańska z Jordanem Jordanów. Gospodarze wygrali 5:3.