Limanovia wygrała w Gorlicach. W 5. lidze triumfy Zalesianki i Sokoła

Remigiusz Szurek
Piłkarze z Limanowej wywalczyli cenne trzy punkty w Gorlicach
Piłkarze z Limanowej wywalczyli cenne trzy punkty w Gorlicach fot. MKS Limanovia/Facebook
Nie mają chwili wytchnienia piłkarze rywalizujący na szczeblu czwartej ligi małopolskiej. MKS Limanovia prowadzona przez trenera Pawła Zegarka w sobotę 16 września ograła w Gorlicach Glinika 2:1 notując świetną końcówkę spotkania, a już w środę o godz. 16 podejmie Wierchy Rabka Zdrój.

Starcie w mieście nad Ropą z Glinikiem przyniosło wiele emocji i kartek (gracze GKS ujrzeli ich… dziesięć, z czego trzy były czerwone). Miejscowi od 11. minuty prowadzili po golu Koźmy, ale w drugiej części spotkania Limanovia wzięła się do pracy (gospodarze grali w osłabieniu po czerwonym kartoniku dla Krzysztonia – przyp. red.) i ostatecznie sięgnęła po trzy punkty po trafieniach Kurka (83. minuta) i Palacza (90. minuta).

- Z pewnością wygrana w takich warunkach i okolicznościach cieszy oraz smakuje wyjątkowo. Bramkę straciliśmy po naszym indywidualnym błędzie właściwie w jedynej dogodnej sytuacji pierwszej połowy… W drugiej części meczu zaryzykowaliśmy, mocniej zaatakowaliśmy przeciwnika i to nam się opłaciło. Moi piłkarze pokazali w tym meczu charakter i determinację, za co należą im się brawa – komentował trener Zegarek.

Dla limanowskiego czwartoligowca był to trzeci ligowy triumf w bieżącym sezonie. Drużyna ma na koncie tyle samo remisów i porażek (stan na środę przed starciem z Wierchami).

Program 11. kolejki rozgrywek czwartej ligi małopolskiej:

Lubań Maniowy – pauzuje.

Sobota. Beskid Andrychów - Orzeł Ryczów, 16; Wolania Wola Rzędzińska - LKS Jawiszowice, 16; Barciczanka Barcice - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, 11; Wisła II Kraków - Poprad Muszyna, 11; Glinik Gorlice - MKS Trzebinia, 15; Wierchy Rabka Zdrój - Unia Oświęcim, 16; Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Limanovia Limanowa, 17; Bocheński KS- Niwa Nowa Wieś, 16.

Niedziela. Watra Białka Tatrzańska - Dalin Myślenice, 14.

Lider z Zakliczyna. Trio z Limanowszczyzny na dalszych miejscach

Po siedmiu kolejkach piątej ligi w grupie małopolskiej wschodniej liderem są piłkarze Dunajca, którzy w ostatniej serii gier pokonali u siebie Kolejarza 3:2. Ekipa z Zakliczyna pozostaje jedynym niepokonanym dotąd zespołem. Z przedstawicieli piłki limanowskiej najlepiej zaprezentowały się Zalesianka i Sokół. Pierwsi ograli na własnym terenie rezerwy Unii Tarnów 2:0, zaś drudzy okazali się lepsi w Drwini od GKS triumfując ostatecznie 2:1 – o wygraną nie było łatwo, miejscowi prowadzili do 75. minuty. Z kretesem przegrał za to Orkan Szczyrzyc, który u siebie dał się wysoko ograć wiceliderowi Tarnovii (0:4).

W tabeli Sokół Słopnice zajmuje czwarte miejsce (15 pkt), Zalesianka jest dziesiąta (9 pkt), a ekipa ze Szczyrzyca czternasta (4 pkt).