Łucznictwo. Lipiarska-Pałka wciąż na aucie, ale wygrywa

Karina Lipiarska-Pałka udanie weszła w nowy sezon
Karina Lipiarska-Pałka udanie weszła w nowy sezon fot. Michał Klag
W Prudniku rozpoczął się sezon na torach otwartych, odbył się tam bowiem Puchar Gór Opawskich.

Dobre przygotowanie do sezonu zaprezentowała zawodniczka Grota Zabierzów Karina Lipiarska-Pałka. W kwalifikacjach zajęła drugie miejsce.

W drugim dniu, w eliminacjach błysnęła wysoką formę sportową. Pokonała kolejno Maję Banaszewską-Dudek (Talent Wrocław) 6:0, Glorię Juszczuk (Łucznik Żywiec) 6:2, Adriannę Trzebińską (Talent) 6:2. W walce o finał, po barażu, wygrała z halową mistrzynią Polski juniorek Aleksandrą Baran ze Stelli Kielce 6:5. W finale zdecydowanie zaś zwyciężyła 6:0 Zuzannę Grzymek z Łucznika.

Wśród juniorek młodszych Zuzanna Góra z Płaszowianki Kraków uplasowała się na 5. miejscu. Berenika Zemanek z tego samego klubu była 10. Debiutowała w tej rangi imprezie młoda zawodniczka Grota Zabierzów Wiktoria Czajowska zajmując 18. miejsce.

- Wynik Kariny jest zapowiedzią udanego sezonu - mówi szkoleniowiec Grota Aleksander Jabłoński. - Choć nie brakuje nam jednak kłopotów związanych z brakiem jakiejkolwiek współpracy z Polskim Związkiem Łuczniczym.

W terminie zawodów odbył się wyjazd kadry do Korei Południowej. Lipiarska-Pałka nie została powołana do grona sześciu zawodniczek. W Prudniku zabrakło czołowych łuczniczek z Żywca - Natalii Leśniak, Joanny Rząsy z Łucznika. Nie było też Wioletty Myszor, a Sylwia Zyzańska wycofała się po pierwszym dniu zawodów. - Z wiadomości publikowanych na stronie związku wiem, że do końca marca trenerem kadry był Henryk Jurzak - mówi Jabłoński. - A potem działacze mieli porozumieć się z jakimś szkoleniowcem w Korei Południowej. W związku panuje totalny bałagan, a my, trenerzy klubowi nie jesteśmy informowani o niczym. Karina jest ewidentnie pomijana jeśli chodzi o wyjazdy na konsultacje i zawody zagraniczne.

Ważnym sprawdzianem będzie Puchar Europy, który w ostatnim tygodniu kwietnia odbędzie się w Legnicy. - Nie została na tę imprezę powołana reprezentacja seniorek, ale mamy możliwość zgłoszenia zawodniczki do turnieju indywidualnego jako klub - mówi Jabłoński. - I z tej możliwości oczywiście skorzystamy.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Łucznictwo. Lipiarska-Pałka wciąż na aucie, ale wygrywa - Dziennik Polski