Majerczyk i Chrapek w slalomie też byli najszybsi

p
Podium w slalomie kobiet
Podium w slalomie kobiet Alicja Kosman/pzn.pl
Sabina Majerczyk i Adam Chrapek zdobyli w niedzielę złote medale mistrzostw Polski w slalomie. Oboje najszybsi też byli w rozegranych w sobotę gigantach.

MP rozgrywane były w Szpindlerowym Młynie, w ramach międzynarodowych mistrzostw Czech. Podium wśród kobiet wyglądało identycznie jak dzień wcześniej. Majerczyk, alpejka ze Stasikówki i zawodniczka Porońca Poronin, o 0,6 sek wyprzedziła zakopiankę Marynę Gąsienicę Daniel i aż o 3,5 sek Katarzynę Wąsek.

Ogólną klasyfikację zawodów wygrała reprezentantka gospodarzy Katerina Paulathova (Majerczyk straciła do niej ponad półtorej sekundy). Polki zajęły odpowiednio 5., 6. i 9. miejsce.

Wśród mężczyzn poza Chrapkiem na podium MP stanęli Maciej Bydliński (stracił 0,77 sekundy) i Dominik Białobrzycki (2,25 sek). W rywalizacji ogólnej, którą wygrał Czech Krystof Kryzl (szybszy od Chrapka o blisko 3 sek.), Polacy zajęli miejsca 6., 8. i 14.