FLESZ - Rosyjskie wojska na Białorusi w pobliżu granicy z Ukrainą

W naradzie uczestniczył Łukasz Kmita - Wojewoda Małopolski, przedstawiciele Prokuratury Regionalnej w Krakowie, prokurator okręgowy z Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa, komendanci, naczelnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, dowódcy OPP i SPKP, komendanci miejscy i powiatowi garnizonu małopolskiego, przedstawiciele krakowskich placówek CBŚP i BSWP. Z uwagi na kwestie sanitarne narada odbyła się w trybie wideokonferencji.
Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion, który otworzył zebranie odniósł się do kwestii m.in. doboru do służby oraz dyscypliny służbowej. Omówił także kwestie związane ze współpracą zagraniczną i wyniki badań opinii publicznej na temat Policji.
I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki zaprezentował wyniki pracy służb kryminalnych, w szczególności w zakresie wykrywalności przestępstw pospolitych. Odniósł się także do przestępstw gospodarczych, narkotykowych, korupcyjnych i przestępstw przeciwko ochronie środowiska. Poruszył również kwestię stosowanych zabezpieczeń majątkowych i działania policjantów w zakresie poszukiwań osób zaginionych i ukrywających się przed organami ścigania.
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Piotr Morajko zaprezentował działania podejmowane przez policjantów pionu prewencji. Omówił efekty służby, dynamikę zgłaszanych przestępstw pospolitych i interwencji. Przedstawił najczęściej zgłaszane przez mieszkańców kategorie zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jak również reakcje policjantów na poszczególne zjawiska, w tym przemoc w rodzinie. Chwilę poświęcił również na przedstawienie kwestii zabezpieczenia dotychczasowych imprez masowych i walkę z COVID-19 oraz podsumowanie realizacji zadań Zespołu Negocjatorów Policyjnych czy Sekcji Lotnictwa. Ostatnim poruszonym przez insp. Piotra Morajko tematem było bezpieczeństwo ruchu drogowego na terenie naszego regionu.
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak przedstawił natomiast stopień realizacji projektu „Nowoczesna Policja dla Małopolski”, zadania inwestycyjno-remontowe wskazując oddane ostatnio obiekty i planowane inwestycje. Wskazał także stopień wydatków przeznaczonych na walkę z pandemią i omówił stan floty małopolskiej Policji, jak również inwestycje z tym związane.
- Bardzo dziękuję Państwu za kolejny rok służby w pandemicznej rzeczywistości. Pandemia, z którą wspólnie zmagamy się od blisko dwóch lat jest dla nas wciąż nowym, nieznanym wcześniej zjawiskiem. Małopolska Policja pokazuje, że można na nią liczyć. Dajecie poczucie bezpieczeństwa i stoicie na straży przestrzegania prawa. Dziękuję za Wasze oddanie i codzienną służbę na rzecz Obywateli - podsumował Łukasz Kmita- wojewoda małopolski.
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- WIELKI chiński horoskop na 2022 rok! Co Cię czeka w roku tygrysa?
- Podstępny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie
- Te miejsca już tak nie wyglądają. Rozpoznasz Kraków na archiwalnych zdjęciach?
- Kolejne problemy na zakopiance. Opóźni się budowa tunelu pod Luboniem Małym