Małopolska sieć sklepów Zachęta i Koral. Zdrowe produkty od lokalnych producentów

Materiał informacyjny - P.H.U. ZACHĘTA
Małopolska sieci sklepów Zachęta i Koral.
Małopolska sieci sklepów Zachęta i Koral.
Szeroki wybór asortymentu jak w dużych sieciach handlowych, ale jednocześnie klimat i obsługa jak z lokalnego sklepu osiedlowego? Mnogość artykułów, ale jednocześnie wiele produktów od lokalnych dostawców? Wydawałby się, że w dzisiejszych czasach takie sklepy nie istnieją. A jednak małopolska sieci sklepów Zachęta i Koral udowadniają, że się da połączyć wszystko co najlepsze w jednym miejscu.

Po latach zachłyśnięcia się tym, co zachodnie, wydawałby się – nowoczesne i lepsze, zdaliśmy sobie sprawę, że powinniśmy postawić na lokalność. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej sięgamy po produkty „zza miedzy”, zdając sobie sprawę, że artykuły żywnościowe wyhodowane przez lokalnego rolnika są zdrowsze. Nie bez znaczenia jest również fakt, że żywność wyprodukowana w małym gospodarstwie jest jakościowo lepsza niż ta z dużych korporacji. I zaczynamy to cenić.
Jak jednak znaleźć ten najlepszy polski asortyment? Z pomocą przychodzi małopolska sieć sklepów Zachęta i Koral.
To rodzinna firma z Krakowa rozwijana od dwóch pokoleń przez jedną rodzinę.

Małopolska sieć sklepów Zachęta i Koral. Zdrowe produkty od lokalnych producentów

Lokalnie znaczy blisko

Dziś sieci sklepów Zachęta i Koral to ponad 40 punktów rozsianych po całej Małopolsce (listę można znaleźć TU)
Firma od samego początku swojej działalności najważniejszą uwagę poświęca produktom świeżym takim jak mięso, drób, wędliny. Można tam kupić różnorodny asortyment, który łączy jedno - jakość. Na Uwagę zwraca bogata oferta wyrobów wędliniarskich produkowanych według tradycyjnych receptur. Są to m.in. Specjały Lisieckie, Motak, Tarczyński, Fudalej.

Małopolska sieć sklepów Zachęta i Koral. Zdrowe produkty od lokalnych producentów

Nie inaczej jest z pieczywem – dobrej jakości od lokalnych piekarzy.
Nie zapomniano również o świeżych owocach i warzywach – też od lokalnych rolników. Dopełnieniem jest duży wybór produktów mleczarskich od małych firm.
Sieci sklepów Zachęta i Koral doskonale więc wpisują się w nowy trend wśród Polaków, którzy coraz chętniej i częściej wybierają na sklepowych półkach to co polskie, lokalne. Nie chcemy już kupować w ciemno. Coraz częściej liczy się bowiem metoda wytwarzania, rodzinność firmy producenta, czy pochodzenie ze znanej, pobliskiej plantacji.

Małopolska sieć sklepów Zachęta i Koral. Zdrowe produkty od lokalnych producentów

Nie dziwi więc, że klienci coraz częściej, ceniąc jakość i świeżość produktów, wybierają sieci sklepów Zachęta i Koral. Jest blisko, przyjaźnie, czysto. Co ważne - w wybranych sklepach znajdują się kolektury lotto, bankomaty, paczkomaty INPOST, czy paczkomaty typu DHL, DPD, Allegro.

Dbają o środowisko

Małopolskie sieci sklepów Zachęta i Koral to również firma, która wie jak funkcjonować w XXI wieku. Ekologia nie jest im obca. W ostatnich latach postawiono mocno na tzw. zieloną energię i na dachach siedmiu sklepów Zachęta i czterech sklepów Koral zamontowane zostały panele fotowoltaiczne ze środków własnych, w planach jest montaż kolejnych piętnastu instalacji. Działania te podejmowane są nie tylko na budynkach własnościowych, ale również na budynkach wynajmowanych od innych podmiotów na mocy umowy dzierżawy dachów. Takie umowy zawarto na trzy budynki z ZBK w Krakowie i jest to prawdopodobnie pierwsza tego typu publiczno-prywatna inicjatywa w ramach struktur Gminy Miejskiej Kraków.
Oba przedsiębiorstwa sukcesywnie wykonują montaż pomp ciepła, które stanowią jedne z najbardziej ekologicznych instalacji zapewniających dostawę ciepła. W 90 proc. sklepów obu sieci zamontowane jest już energooszczędne oświetlenie LED.

Sieć sklepów Zachęta oraz Koral, w ramach przeciwdziałania marnowaniu żywności, od 2020 roku wspiera Organizacje Pożytku Publicznego. Krakowski oddział Caritas Polska i Fundacja brata Alberta to organizacje, którym w ramach współpracy za rok 2021 przekazano 2142 kg żywności, w 2022 roku było to 1490 kg.

Recykling jest również ważnym elementem działalności zarówno firmy Zachęta, jak i Koral. Przedsiębiorstwa dbają o to, aby możliwie dużo materiałów dostało drugie życie w tym procesie.
Poprzez swoje strony www.zacheta.pl i www.sklepykoral.pl wraz ze swoimi partnerami biznesowymi prowadząc szereg akcji edukacyjnych skierowanych do użytkowników produktów w opakowaniach, w zakresie recyklingu np. baterii i akumulatorów, czy segregacji śmieci.

Małopolska sieć sklepów Zachęta i Koral. Zdrowe produkty od lokalnych producentów

Chcesz tu pracować? Sprawdź się!

Sieci sklepów Zachęta i Koral to także doskonały start w dorosłe życie i sprawdzenie się w swojej pierwszej pracy. Firma oferuje pracę dorywczą dla studentów i uczniów. Na niektórych stanowiskach jest możliwość elastycznych godziny pracy.
Szczegóły na stronie: www.zacheta.pl/oferty-pracy

www.zacheta.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska