Maryna Gąsienica-Daniel z drugim najlepszym wynikiem w karierze w supergigancie

Stanisław Moneta
Maryna Gąsienica-Daniel
Maryna Gąsienica-Daniel Pawel Relikowski / Polska Press
Maryna Gąsienica-Daniel osiągnęła drugi najlepszy wynik w karierze w supergigancie. Podczas sobotnich zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz zawodniczka z Zakopanego była 29. W niedzielę finiszowała na 39. miejscu.

Drugi najlepszy wynik w karierze w supergigancie osiągnęła z kolei Maryna Gąsienica-Daniel. W sobotę 27-latka była 29. w alpejskim Pucharze Świata w Sankt Moritz (o dwa miejsca wyżej była w tej konkurencji tylko raz, w styczniu w Sankt Anton). Dla zawodniczki z Zakopanego był to dopiero trzeci występ w tym sezonie. W Soelden nie ukończyła zawodów, a w Lech/Zurs była 11. w slalomie równoległym. Jej niedzielny występ był jednak mniej udany. Zajęła dopiero 37. miejsce, do najszybszej Federica Brignone z Włoch straciła 2,64 sekundy. Lara Gut-Behrami, która wygrała w sobotę, nie dojechała do mety z powodu groźnie wyglądającego upadku. Przez silny wiatr trasa supergiganta została przez organizatorów skrócona, a zawody opóźnione o 40 minut.