FLESZ - Najdłuższy tunel w Polsce gotowy

"Jeszcze Polska nie zginęła póki się modlimy"
Metropolita krakowski odwołał się m.in. do przypadającej w niedzielę - 15 sierpnia - 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Stwierdził, że miał to być triumf bezbożnego bolszewickiego ateizmu, gdzie wprowadzano nową wizję człowieka, gdzie powstawały komuny zamiast małżeństw, a dzieci miały być własnością wszystkich. Takiej wizji sprzeciwił się jednak polski naród, który modlitwą do Matki Bożej wyprosił Cud nad Wisłą. Arcybiskup Jędraszewski zauważył, że Polacy byli zjednoczeni wokół najważniejszych spraw dla ojczyzny.
Nie zabrakło też tematu społeczności LGBT. - Zmaganie z Matką Najświętszą i jej dziećmi trwa także dzisiaj w postaci neomarksistowskiej ideologii, która podważa humanizm tak wspaniały i piękny wyrażony w Przenajświętszej Dziewicy, która podważa godność kobiety i mężczyzny, która pragnie deprawować polskie dzieci już w przedszkolach i szkołach, a wszystko w imię tolerancji i przewrotnego kłamstwa, które oskarża Kościół broniący polski naród o homofobię, o prześladowania inaczej myślących, o innej orientacji - mówił abp Jędraszewski. Jego zdaniem ideologia uderza w "nasze świętości, wyszydzając Matkę Bożą czy sakrament Eucharystii". Zatem pierwszym narzędziem walki jest zdaniem metropolity kłamstwo, a drugim pieniądz.
Arcybiskup zwrócił uwagę na presję, jaka wywierana jest m.in. na samorząd województwa małopolskiego, który "straci środki płynące z Brukseli, jeśli nie zgodzi się na wprowadzenie ideologii LGBT". Chodzi o tzw. deklarację anty-LGBT, którą sejmik województwa małopolskiego przyjął w 2019 roku. Przedstawicielka Komisji Europejskiej Maria Galewska zaalarmowała, że utrzymanie jej może doprowadzić do zablokowania funduszy europejskich dla Małopolski. Mowa o miliardach euro, jakie teoretycznie może stracić nasz region.
Na koniec homilii metropolita przywołał wydarzenie z 15 sierpnia 1934 r., kiedy siostra Faustyna w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej nie mogła być na mszy świętej. Ukazała jej się wówczas Maryja i prosiła ją o modlitwę, zwłaszcza za ojczyznę. Wskazując na spiżowy pomnik Jana Pawła II z różańcem w ręku, arcybiskup Jędraszewski zwrócił uwagę na papieskie trwanie na modlitwie za cały świat i Kościół, a szczególnie za Polskę.
Święto Wojska Polskiego 2021. Marszałek Małopolski: "nasi pr...
- Trwał na modlitwie i w modlitwie Polskę Panu Bogu polecał poprzez Naszą Matkę i Królową, także poprzez Jej obecność tutaj na Podhalu w znaku Matki Bożej Gaździny i Królowej Podhala - mówił abp Marek Jędraszewski podkreślając, że to Bóg jest Panem dziejów i historii, a nie pieniądz czy złe ideologie, którym się ulega ze strachu czy koniunkturalizmu. Arcybiskup zaznaczył, że modlitwa Jana Pawła II miała moc przemiany świata, jak to stało się w 1981 r., gdy na Placu Zwycięstwa w Warszawie przyzywał Ducha Świętego, aby ten odnowił oblicze Polski.
- Módlcie się do niej za siebie i naszą ojczyznę, módlcie się wpatrując w naszego wielkiego rodaka i świętego i w duchu powtarzajcie te słowa, które zostały napisane w chwili niedoli, gdy wydawało się, że nie ma dla naszej ojczyzny żadnej przyszłości: Jeszcze Polska nie zginęła, póki my jesteśmy. Jeszcze Polska nie zginęła póki się modlimy - zakończył.
- Ranking TOP 15 najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem. Są zachwycające!
- Najpopularniejsze rasy psów w Polsce. Które z nich są ulubieńcami Polaków? [TOP 12]
- Oferty pracy w Krakowie. Kogo szukają pracodawcy? TOP 33 fachowców
- Wielka impreza w Energylandii! 7. urodziny parku rozrywki i kolejki Ekipy
- Ogromna plaża pod Krakowem zachwyca nawet w pochmurne dni [ZDJĘCIA]
- Jak ochłodzić pokój bez klimatyzacji? Sprawdzone i skuteczne sposoby