Miechowski Przegląd Widowisk Jasełkowych cz. 1

  Miechowski Przegląd Widowisk Jasełkowych cz. 1

  Zdjęcie autora materiału

  Aleksander Gąciarz

  Dziennik Polski 24

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Miechowski Przegląd Widowisk Jasełkowych cz. 1
  1/159
  przejdź do galerii
  Kilkanaście przedstawień obejrzeli w piątek widzowie zgromadzeni w sali miechowskiego Domu Kultury. Okazją był kolejny Przegląd Widowisk Jasełkowych
  Jako pierwsi na scenie prezentowali się młodsi wykonawcy. Komisja konkursowa, pracująca pod przewodnictwem Katarzyny Kornaś, postanowiła przyznać pierwsze miejsce grupie Jagódki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie. Druga lokata przypadła dzieciom z Przedszkola Sióstr Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa w Krakowie. Trzecie miejsce dla Krasnoludków z Przedszkola nr 3 w Miechowie. Oprócz tego wyróżnienie otrzymali Kolędnicy Wędrownicy ze Szkoły Podstawowej w Pojałowicach, a dyplom za udział przedszkolacy ze Szkoły Podstawowej w Janowicach. Oprócz tego gościnnie wystąpili wychowankowie Przedszkola Językowego Biedroneczki, którzy zaprezentowali występ w języku angielskim.

  Podczas przeglądu nagrody otrzymali laureaci konkursów bożonarodzeniowych zorganizowanych w grudniu przez Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Uhonorowano w sumie kilkadziesiąt osób, od przedszkolaków po dorosłych, którzy nadesłali swoje prace malarskie i ozdoby choinkowe. Dyplomy i nagrody wręczała laureatom dyrektorka CKiS Sylwia Suchecka.

  Impreza miała również wymiar charytatywny. W jej trakcie była prowadzona zbiórka środków dla rodziny Andrzeja Szarka, byłego katechety i wielokrotnego jurora przeglądów jasełkowych. Pan Andrzej w 2016 roku doznał rozległego zawału, którego efektem było zatrzymanie akcji serca i niedotlenienie mózgu. Chory wymaga opieki i kosztownej rehabilitacji.

  POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:  FLESZ: 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Czy będzie kolejny rekord?

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo