FLESZ - SONDA - 21 maja ruszyła dobrowolna zasadnicza służba wojskowa

Adrian Jarus, ekodoradca odpowiadający za rejon miasta Mszana Dolna przyznaje w rozmowie z „Gazetą Krakowską”, że począwszy od tego majowego, spotkania z przedstawicielem PGNiG Pawłem Słapakiem będą odbywały się cyklicznie.
– Mieszkańcy Mszany pytają głównie o przyłącza gazu, o to jak wygląda cała procedura, jak pozyskać dotacje. Wystarczy jedynie złożyć oświadczenie – mówi Jarus.
Na kolejny dyżur Urząd Miasta Mszana Dolna zaprasza już we wtorek 28 czerwca w godzinach od 8 do 14 w sali narad.
– Warto myśleć o ekologii, pytać. Mentalność ludzi ulega zmianie, co bardzo nas cieszy. Mieszkańcy chcą zmian na lepsze, zależy im na poprawie czystości powietrza. Nie trzeba zapisywać się na dyżur, wystarczy przyjść – dodaje nasz rozmówca.
Majowe spotkanie było pierwszym od jesieni ub. roku, gdy nastąpiła przerwa spowodowana obostrzeniami związanymi z koronawirusem.
Jak informuje Urząd Miasta Mszana Dolna jest możliwość pozyskania z PGNiG dofinansowania na wymianę obecnego urządzenia grzewczego zasilanego paliwem stałym na kocioł kondensacyjny opalany gazem ziemnym zakupiony u dowolnego sprzedawcy bądź pompę ciepła typu powietrze/woda, sprężarkową, napędzaną elektrycznie od jednego z Partnerów Handlowych PGNiG.
Warto wiedzieć, że wartość dofinansowania jest obliczana indywidualnie. Sporo w tej kwestii zależy od wieku budynku oraz typu montowanego urządzenia.