Mistrzostwa Europy siatkarek - Serbia - Ukraina 3:0

Janek Wasiak
Serbki pokonały Ukrainki
Serbki pokonały Ukrainki Instagram/@serbia.volley
Siatkarki Serbii pokonały w belgijskiej Gandawie Ukrainę 3:0 (25:14, 25:19, 25:16) w meczu grupy A mistrzostw Europy. W tej samej grupie o godz. 20 Polki w swoim pierwszym spotkaniu zmierzą się ze Słowenkami.

Serbki, mistrzynie świata i wicemistrzynie Starego Kontynentu, potrzebowały zaledwie 75 minut, by pokonać pierwszego rywala.

Najwięcej punktów - 22 - dla drużyny prowadzonej przez Giovanniego Guidettiego zdobyła Tijana Boskovic, która dołączyła do reprezentacji dopiero po Lidze Narodów. Włoski szkoleniowiec już w połowie drugiego seta wprowadzał na parkiet zmienniczki.

Najskuteczniejszą siatkarką w reprezentacji Ukrainy była Wiktoria Danczak - 10 pkt.

Rywalizacja w "belgijskiej" grupie rozpoczęła się dopiero w czwartek; na inaugurację gospodynie wygrały z Węgierkami 3:0.