Mistrzostwa rugby: Polska vs Holandia [ZDJĘCIA]

W meczu Pucharu Narodów dywizji B Polacy pokonali Holandię, przetrzymując kontrnatarcie rywali w drugiej połowie i dwoma przyłożeniami w końcówce przypieczętowali swoje zwycięstwo z punktem bonusowym. Oznacza to awans na pozycję wicelidera dywizji 1B,. Z 14 punktami biało-czerwoni plasują się tuż za Belgią.

Gospodarze rozpoczęli z ogromnym zaangażowaniem i od razu zepchnęli rywala do defensywy. Nasi rugbiści praktycznie nie opuszczali połowy rywala, dominowali w młynach dyktowanych i świetnie rozgrywali akcje ofensywne. Atak prowadzony przez Dawida Popławskiego stanowił ciągłe zagrożenie dla pola punktowego. W 22 min błąd gości wykorzystał Chartier otwierając wynik po rzucie karnym. Nie minęło jednak pięć minut, kiedy to Popławski wpadł na pole punktowe. Po podwyższeniu Chartiera było już 10:0. Jeszcze przed przerwą na polu punktowym Holendrów zameldował się Ławski, a Chartier podwyższył z bardzo trudnej pozycji, ustalając wynik do przerwy.

Polacy pokonali reprezentację Holandii w rugby [ZDJĘCIA]

Po przerwie sytuacja na boisku uległa zmianie. Holendrzy ruszyli do kontrnatarcia. Ich pierwsze punkty zdobył Koenen, a chwilę później, przyłożenie zanotował Altink. Co prawda David Chartier wykorzystał karnego pozwalając Polsce uciec na 20:8, ale ofensywa gości trwała. Holendrzy nie opuszczali polskiej połowy, sukcesywnie odrabiając straty, doprowadzając do stanu 20:18.
Polacy obudzili się 8 minut przed końcem spotkania Hotowski położył, a Chartier co prawda nie podwyższył, ale tuż przed końcem genialnym rajdem popisał się Vassiere, który balansując na linii autowej uciekł dwóm rywalom.

Czwarte przyłożenie dało polskim rugbistom punkt bonusowy i pozycję wicelidera tabeli, a podwyższenie Chartiera ustaliło wynik spotkania na 32:18. - W pierwszej połowie zagraliśmy dobrze taktycznie choć przewaga po 40 minutach powinna być wyższa - ocenił spotkanie trener polskiej reprezentacji Tomasz Putra. - Po przerwie nie poznawałem zawodników, dobrze, że to spotkanie udało się nam wygrać dzięki dobrej końcówce.

Polska - Holandia 32:18 (17:0)

Punkty: Chartier 12, Popławski 5, Ławski 5, Hotowski 5, Vessiere 5 - Koenen 8, Viguurs 5, Altink 5

Sędziował: Marrama (Włochy).

Widzów: 2000.

Polska: Piorkowski, Bobryk, Boutes, Krużycki, Gabunia, Najdek, Bartoszek, Ławski, Vessiere, Popławski, Beccuau, Stępień, Łukasiewicz, Hotowski, Chartier. Grali też: Janiec, Wilczuk, Hebda, Niedźwiedzki, Szostek, Szrejber, Jarosz.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Kibole z sąsiedniego osiedla polowali na mojego syna