https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młode Smoki z Wawelu Kraków zakończyły sezon z kolejnymi medalami i rekordami kraju

Krzysztof Kawa
Opracowanie:
Trener Radosław Czyż i jego podopieczni z Wawelu Kraków
Trener Radosław Czyż i jego podopieczni z Wawelu Kraków archiwum prywatne
Znakomita forma na koniec sezonu Młodych Smoków z sekcji lekkoatletycznej: młodzicy zdobywali tytuły mistrzów Polski, młodsi zawodnicy wywindowali krakowski klub na pierwsze miejsce w Małopolsce, a cały zespół WKS Wawel zdobył w juniorskiej ekstraklasie 3. miejsce w kraju– wylicza ostatnie sukcesy swoich podopiecznych trener Radosław Czyż.

- Igor Staszek przez cały sezon był faworytem do złotego medalu w biegu na 300 metrów i w finale mistrzostw Polski U16 nie dał szans rywalom, zdobywając swój pierwszy indywidualny tytuł z czasem 34.66 s, który w tej kategorii wiekowej jest trzecim wynikiem w historii – opowiada Radosław Czyż. - Igor już wcześniej pokazał swoje duże możliwości, gdy w tym roku ustanowił rekord kraju U16 na dystansie 400 metrów z czasem 48.96 s. Teraz przejdzie do kategorii juniora młodszego, w której będzie walczył o nominacje na imprezy rangi europejskiej i światowej.

Podczas mistrzostw Polski młodzików krakowianie osiągali też inne znaczące sukcesy. Złoto wywalczyły sztafety 4x200 m (Tomasz Gorzałczany, Maksymilian Korzeniowski, Tymon Czech, Igor Staszek) i 4x100 m (Julia Majos, Roxana Wójciak, Justyna Kania, Natalia Nowak), a srebro sztafeta 4x200 m (Julia Majos, Roxana Wójciak, Justyna Kania, Natalia Nowak; Julia i Natalia to podopieczne trenera Jerzego Kaduszkiewicza).

- W biegach sztafetowych nie schodzimy z tronu i po raz kolejny pokazujemy prawdziwą moc, bo po sukcesach i rekordach Polski juniorów młodszych, tym razem to młodzicy pokazali się z mistrzowskiej strony – komentuje Radosław Czyż.

Trener Wawelu ma się także czym pochwalić, informując o rywalizacji w kategorii U14, gdyż trenująca z nim 13-letnia Roksana Gałka ustanowiła dwa rekordy kraju: na 300 m – 40.92 s i na 400 m – 57.65 s.

- Żadna polska 13-latka nigdy wcześniej nie pobiegła dystansu 400 metrów poniżej 59 sekund – podkreśla szkoleniowiec. - Roksana Gałka poczyniła ogromne postępy, co zaowocowało rekordami Polski w młodszej kategorii. Przed sezonem letnim nawet ja nie przypuszczałem, że nastąpi tak duży progres u tej zawodniczki. Przed nami kolejny rok startów, już w kategorii młodzików.



od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska