https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Monika Koral wylicytowała srebrny medal olimpijski Klaudii Zwolińskiej. Piękny gest współwłaścicielki firmy Koral

Joanna Mrozek
Klaudia Zwolińska wystawiła swój srebrny medal olimpijski na licytację. Wiemy kto go kupił
Klaudia Zwolińska wystawiła swój srebrny medal olimpijski na licytację. Wiemy kto go kupił Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą
Kajakarka Klaudia Zwolińska, reprezentantka Startu Nowy Sącz, zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Paryżu 2024! To wielki sukces 26-letniej zawodniczki, która swoje najważniejsze sportowe osiągnięcie wykorzystała, żeby pomagać. Medal wystawiony na licytację kupiła Monika Koral, współwłaścicielka znanej firmy Koral, produkującej lody.

Medal Klaudii Zwolińskiej wylicytowany

Klaudia Zwolińska - kajakarka górska Startu Nowy Sącz w slalomie K-1 wywalczyła w niedzielę 28 lipca srebrny medal, pierwszy dla Polski. To kolejny sukces naszej zawodniczki, a zarazem największy w karierze. Małopolanka wielki talent poparła cierpliwością, ciężką pracą i rozsądnym rozwojem.

Jakiś czas temu postanowiła przekazać ten najcenniejszy dla niej medal na cele charytatywne, aby pomóc innym na aukcję dla Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

- Korzystając z okazji, że niedawno zdobyłam ten pierwszy dla reprezentacji Polski medal w Paryżu srebrny medal olimpijski, chciałabym przeznaczyć go na szczytny cel na aukcję dla Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Wierzę, że ludzi o dobrych sercach jest wiele w Polsce. Tak strasznie wartościowy dla mnie medal chcę oddać po to, aby komuś pomóc - wyjaśniała jakiś czas temu Zwolińska w nagraniu dla TVP.

Monika Koral wylicytowała medal Zwolińskiej

Cena, za którą wylicytowano medal to aż 101 tys. zł. Nabywcą jest Monika Koral, która obecnie wraz z rodzeństwem prowadzi rodzinny biznes. To kolejny piękny gest potentatów lodowego imperium, którzy już wiele razy pokazali, że mają wielkie serca i nigdy nie odmawiają pomocy.

Bracia Koralowie jako pierwsi w regionie kupili maybachy, a na parkingu przed sądecką siedzibą firmy parkowały m.in. rolls-royce'y.  Teraz ich dzieci(na zdjęciu syn Michał i Monika Koral) na liście najbogatszych. Zdjęcie zostało zrobione 10 lat temu. Od tego czasu rodzina nie wypowiada się w mediach

Rodzina braci Koral na liście 100. najbogatszych Polaków ran...

- W tym tygodniu Klaudia Zwolińska-Canoe Slalom Athlete przekazała swój srebrny medal Pani Monice Koral, która wylicytowało go na aukcji charytatywnej na rzecz naszych podopiecznych. Z całego serca dziękujemy Klaudii za ten niezwykły i wzruszający gest. Jesteś naszą bohaterką. Równie mocno dziękujemy Pani Monice Koral za okazane serce i niezwykle szczodry gest, dzięki któremu będziemy mogli jeszcze lepiej pomagać chorym na mukowiscydoze - czytamy w mediach społecznościowych na profilu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Fundacja jest współprowadzona przez Dorotę Hedwig, mamę partnera olimpijki - Grzegorza Hedwiga. Siostra sportowca - Iga Hedwig była pierwszą Polką chorą na mukowiscydozę, która przeszła przeszczep płuc. Niestety po czterech latach nastąpił odrzut i młoda dziewczyna przegrała walkę z wyniszczającą chorobą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska