https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Motocykliści pielgrzymują z Krakowa do Rumunii. Mają do pokonania 3 tys. km. Zatrzymują się na parkingach by razem się modlić

Aleksandra Łabędź
Opracowanie:
Motocykliści pielgrzymują z Krakowa do Rumunii. Mają do pokonania 3 tys. km. Zatrzymują się na parkingach by razem się modlić
Motocykliści pielgrzymują z Krakowa do Rumunii. Mają do pokonania 3 tys. km. Zatrzymują się na parkingach by razem się modlić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
"Nie szczędźcie sił i czasu, by głosić Boże Miłosierdzie" – apelował salezjanin ks. Adam Parszywka, do motocyklistów, którzy w sobotę 27 lipca wyruszali z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w pielgrzymce do Rumunii. Po mszy św. motocykliści wyruszyli w drogę i mają do przemierzenia ponad trzy tysiące kilometrów. O godzinie piętnastej zatrzymują się na stacjach benzynowych, parkingach i wspólnie odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Jak informuje Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach: "Czterdziestu motocyklistów swoją wędrówkę rozpoczęło od mszy świętej, która sprawowana była w kaplicy św. Siostry Faustyny w dolnej Bazylice Bożego Miłosierdzia.

– Kochani Miłosierni. Tak się będę do was zwracał, bo wszyscy mamy być miłosierni. Każdy chrześcijanin ma się odznaczać miłosierdziem. A Wy macie dawać tego świadectwo – podkreślił ks. Parszywka i dodał, że wyjazd do Rumunii jest spowodowany nie tylko pasją do motorów:– Wyjeżdżacie, bo chcecie dawać świadectwo o Miłosierdziu Bożym. Jeśli nie, to szkoda byłoby benzyny, czasu i wysiłku. Moglibyście jechać sobie indywidualnie - tłumaczył.

Salezjanin podziękował uczestnikom pielgrzymki, że podjęli się trudu wędrówki i ewangelizacji.

– Chcę, abyście wyjechali z błogosławieństwem z tego miejsca – światowej stolicy Bożego Miłosierdzia. To właśnie w tym miejscu i z tego miejsca rozchodzi się to Boże orędzie na cały świat. Mamy ten przywilej i łaskę, że możemy tu się gromadzić, tutaj przyjeżdżać, a potem świadczyć o Bożym Miłosierdziu, być niejako rycerzami Bożego Miłosierdzia – zaznaczył kapłan.

Żegnając motocyklistów ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wskazał na tabernakulum, które znajduje się w Kaplicy św. Siostry Faustyny.

– Nawiązuje ono do słów św. Siostry Faustyny, które zapisała w swoim „Dzienniczku”, gdzie tłumaczy, że miłość jest kwiatem, a miłosierdzie owocem. Nieście to miłosierdzie światu. Bądźcie świadkami Bożego Miłosierdzia – mówił.

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska