Wśród kobiet zwyciężyła Zuzanna Famulok (4.39,12), wyprzedzając lubliniankę Paulę Żukowską (4.39,71) i libiążankę pływającą w barwach Jedynki Łódź – Justynę Poznańską (4.42,60).
Na początku, czyli w stylu motylkowym, Zuzanna Famulok prowadziła o pół sylwetki, ale straciła w stylu grzbietowym, spadając na trzecią lokatę.
- Miałam świadomość tego, że w grzbiecie nie czuję się najlepiej, więc musiałam w kolejnych stylach przypuścić atak. W stylu klasycznym zaczęłam odrabiać straty. Po pasjonującym finiszu zdobyłam mistrzostwo Polski – podkreśliła Zuzanna Famulok. - Cieszy życiówka i złamanie bariery 4.40. Mam nadzieję, że tych mistrzostwach dam znać o sobie jeszcze w wyścigach na 200 metrów stylem motylkowym i na tym samym dystansie stylu zmiennego.
Złoto wśród seniorów dało Zuzannie Famulok także mistrzostwo Polski w juniorkach 17- i 18-letnich.
W stylu zmiennym mężczyzn nastąpiła zmiana warty. Na starcie zabrakło trzech medalistów ubiegłorocznych mistrzostw kraju. Jednak młodzież pokazała się z rewelacyjnej strony.
- W „motylu”, otwierającym finał stylu zmiennego, miałem się trzymać jak najbliżej Krzysztofa Chmielewskiego, żeby mi za bardzo nie „odjechał” – Michał Piela, świeżo upieczony mistrz Polski, wyjawił strategię na finał 400 metrów stylem zmiennym.
Choć Michał Piela nie najlepiej czuje się także w grzbiecie, to i w tym stylu utrzymywał się na drugiej pozycji. „Piąty bieg” włączył w „żabce”, w której czuje się bardzo mocny.
- Po pierwszych 25 metrach „żabki” czułem, że mistrzostwo będzie moje, choć wtedy jeszcze goniłem Krzysia Chmielewskiego – opowiadał Michał Piela, który na kolejnych metrach „połknął” wręcz najgroźniejszego rywala, a w stylu dowolnym postawił pieczęć na mistrzostwie Polski.
Michał Piela sięgnął po złoty medal z czasem 4.12,25. Drugi był Krzysztof Chmielewski z Muszelki Warszawa (4.12,97), a miejsce na najniższym stopniu podium stanął Przemysław Suchański (4.17,15).
Seniorskie mistrzostwo Polski dało Michałowi Pieli także „złoto” w juniorach 17- i 18-letnich.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Oświęcim we wrześniu 2005 r. prażonymi wpisał się do Księgi Rekordów Guinnessa
- Oświęcim już rozświetla się na święta Bożego Narodzenia. Na rynku będzie kiermasz
- „Szafowanie dla Filipka” w Brzeszczach z Michałem Wiśniewskim, Mr Sebii i Beathris
- Dworzec PKP w Oświęcimiu laureatem ogólnopolskiego konkursu
- Wysokie podwyżki pensji i diet w samorządach. "Bogaczami" powiatowi radni
