MŚ 2018 finał. Mandzukic rehabilituje się po samobójczej bramce strzela drugiego gola w meczu Chorwacja Francja 15.07.2018

red.
MŚ 2018 finał Mandzukic
MŚ 2018 finał Mandzukic Fot. Archiwum Polska Press
MŚ 2018. Mario Mandzukic strzela drugiego gola w meczu Chorwacja Francja. Mario Mandžukić daje nadzieje Chorwatom. Napastnik Chorwacji wykorzystał błąd bramkarza Francji, który chciał "okiwać" napastnika we własnym polu karnym. Wielki błąd Llorisa i wielki spryt Mario. Napastnik Juventusu znów strzela, tym razem już do prawidłowej bramki.

MŚ 2018. Mario Mandzukic strzela drugiego gola w meczu w meczu Chorwacja Francja w finale Mistrzostw Świata 2018 w Rosji

Mario Mandżukić to jedna z najjaśniejszych postaci reprezentacji Chorwacji podczas trwającego mundialu. 32-latek ma znaczący wkład w awans drużyny z Bałkanów do ćwierćfinału turnieju. W 109. minucie, czyli aż w drugiej części dogrywki, dodał nadziei kibicom Chorwacji. Bezbłędnie trafił do siatki Anglików, ustalając wynik na 2:1.

Mario Mandżukić w reprezentacji Chorwacji zadebiutował 17 listopada 2007 w wygranym 2:0 meczu z Macedonią w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2008. W czasach gry w Bundeslidze uznawany był za jednego z lepszych piłkarzy na swojej pozycji. Jednakże w Juventusie zyskał renomę głównie jako ciężko pracujący skrzydłowy, wspierający defensywę.