Tamila Tasheva jest zaangażowana w kwestie uchodźstwa wewnętrznego, praw człowieka na Krymie, działalności z zakresu interesu publicznego i opracowywania ukraińskich ustaw dotyczących pomocy społecznej i humanitarnego prawa dotyczącego tymczasowo okupowanych terytoriów. Była m.in. wolontariuszką na Majdanie.
Diecezjalne Centrum Praw Człowieka „Fray Juan de Larios” z Meksyku od niemal dekady koncentruje się na sprawach związanych z wymuszonymi zaginięciami. Od 2009 r. w wyniku fali przemocy na północy Meksyku, do centrum zaczęło zgłaszać się coraz więcej matek poszukujących swoich zaginionych dzieci. Organizacja towarzyszyła im i doradzał w kwestiach prawnych, wspierał psychologicznie i organizacyjnie w dialogu z władzami.
Śp. Paweł Adamowicz został laureatem Nagrody Honorowej. Jednym z dokonań jako prezydenta miasta, za które go doceniono, było to, że w Gdańsku opracowano pionierski w kraju Model Integracji Imigrantów i powołano Radę Imigrantów i Imigrantek. Jemu Gdańsk zawdzięcza Model na rzecz Równego Traktowania jako broń przeciwko przejawom jakiejkolwiek dyskryminacji. Jak podkreślono w uzasadnieniu do przyznania Nagrody de Mello, Paweł Adamowicz „wierzył w szczególną misję Gdańska jako miasta wolności i solidarności”.
Ceremonia przyznania Polskiej Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello, Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka odbyła się w czwartek 24 października 2019 roku w Willi Decjusza w Krakowie. Wcześniej podczas międzynarodowej konferencji „Państwa Partnerstwa Wschodniego i prawa człowieka”, podsumowano 10 lat funkcjonowania Partnerstwa Wschodniego i mówiono o wyzwaniach dla tego programu.
- Najgorsze mieszkania do wynajęcia. Zobacz, co oni oferują [ZDJĘCIA]
- Rynek Główny pełen grzybów. Tak handlowano skarbami lasu!
- Nowy odcinek ekspresowej zakopianki gotowy! Zobacz jak wygląda!
- Parkowanie w Krakowie. Nowe zasady, większa strefa
- Najbardziej ekskluzywne osiedla w Krakowie [TOP 10]
- Wisła Kraków. Żony i partnerki piłkarzy [ZDJĘCIA]
