Najgorsze krakowskie inwestycje. Subiektywny przegląd pod różnymi kątami - od stadionu Wisły po Operę Krakowską

  • Gazeta Krakowska

Piotr Ogórek

W Krakowie w ciągu ostatnich kilkunastu lat powstało wiele inwestycji. Wybraliśmy te "najgorsze" pod różnymi względami - zarówno estetycznymi, ale także i finansowymi. Na liście są także inwestycje, które sporo emocji i kontrowersji wywoływały w momencie ich realizowania, ale później mieszkańcy do nich przywykli. Zobaczcie naszą subiektywną listę.

Wideo

polecane: Flesz: Koniec świata jest blisko? Kilka już za nami...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

05.02.2019, 16:48

Zastał Kraków zielony a zostawi betonowy

05.02.2019, 13:11

Jest to coś, co mamy w głowie. Zaburzenia też tam miewamy.

27.01.2019, 08:01

Szacunek dla Jacka Majchrowskiego zastał Kraków drewniany a zostawi zabetonowany

09.01.2019, 10:03

koszmarek betonowo architektoniczny odległy od wizualizacji.

06.01.2019, 20:04

Patrzac co sie dzieje na tzw "górze"strach pomyslec co wyprawialyby pisiory w Krk ! To dopiero byłaby wolna amerykanka !

30.12.2018, 18:12

Władze miasta są bezradne wobec tej czy tamtej inwestycji . Takie zdanie padło w artykule na temat magistratu a ja - i wielu innych - uważamy , że nie tyle nie są bezradne ile nie są zainteresowane interwencjami . Z jakich powodów nie są zainteresowane , to już jest inna sprawa , można się tylko domyślać dlaczego tak się dzieje .

30.12.2018, 12:38

Zablocie mogło stać się architektoniczną perełką, gdyby nie to, że urzędnicy kolejny raz dali się omamić i przekupić biznesowi deweloperskiemu, który nie zachował charakteru poprzemysłowego. Zamiast burzyć Fabrykę, można tam było otworzyć miejsce otwarte dla wszystkich mieszkańców z wieloma ogólnodostępnymi funkcjami. To samo wkrótce czeka Fabrykę Cygar na Dolnych Młynów.

30.12.2018, 12:35

Zablocie mogło stać się architektoniczną perełką, gdyby nie to, że urzędnicy kolejny raz dali się omamić i przekupić biznesowi deweloperskiemu, który nie zachował charakteru poprzemysłowego. Zamiast burzyć Fabrykę, można tam było otworzyć miejsce otwarte dla wszystkich mieszkańców z wieloma ogólnodostępnymi funkcjami. To samo wkrótce czeka Fabrykę Cygar na Dolnych Młynów.

30.12.2018, 12:27

Funkcjonalny Ruczaj zdaniem mieszkańców?:D Każdy, kto z moich znajomych tam wynajmował - po roku uciekał, chyba ze jeszcze był studentem kampusu, to zostawał, by zaraz potem szybko stamtąd czmychnąć. W tej chwili zostali tam tylko studenci, Ukraińcy i najslabiej opłacani pracownicy korporacyjni. A Avia to Mordor...

30.12.2018, 12:14

Avia to Mordor, do którego nie można dojechać ani z którego nie można sie wydostać w sznurze kopcących dieseli najubozszej warstwy młodych krakowian. To smutne, że ci najsłabiej opłacani pracownicy korporacyjni pobrali kredyty na resztę życia za taki koszmar architektoniczny i urbanistyczny...

20.12.2018, 08:23

Aż tak zmienił się Kraków. Nie rozumiałem tych argumentów o betonowaniu...może dlatego, że w pamięci mam te miejsca bez obecnych budowli. Kiedyś byłem mieszkańcem, a dziś bardziej turysta wieczorny....

11.12.2018, 18:47

Największy chłam powstaje obok Małego Płaszowa.

09.12.2018, 16:01

Taki idiotyczny przepis obowiazuje w stosunku do pochylni zewnętrznych dla osób niepełnosprawnych przy róznicy wysokości powyżej 0,5 m : max. nachylenie - 6 % i ani grama więcej !
I stąd takie sanfracisco.
Pozdr.

08.12.2018, 21:04

Cystersów jest w centrum miasta :-) Spacer nad Wisłę - ok 2 km, spacer na Rynek (z wieeelkim parkiem w postaci Plant) ok 2 km. Nie mówiąc o ścieżkach rowerowych wokół i łatwym dojazdem chociażby do parku Awf. Zatem porównywanie tej lokalizacji do Avi to żart:-)

04.12.2018, 06:35

Przejedz się do Katowic do NOSPR, zobaczysz co znaczy OK.

03.12.2018, 11:05

po co te kwiki.. przeciez glosowaliscie na prezydenta deweloperow ktory betonuje nasze miasto

01.12.2018, 23:06

Tischman mial projekt na poziomie ale nie wiedzial jak urzad funkcj9nuje

01.12.2018, 23:04

I te nowoczesne pustynie. Soc huta niezaleznie od estetyki byla jednak dla ludzi i infraatrukturze o ktorej nowe betony nie wiedza szkoly szerokie drogi parkingi szpitale przychodnie

30.11.2018, 11:05

Oj jedno drugiego nie wyklucza. Elewacja Galerii Krakowskiej też jest niezwykle celna od razu przyzwyczajając przyjezdnych do widoku wiecznych rusztowań będących stałym elementem "wystroju" starego miasta.

28.11.2018, 21:21

Budynek Opery jest OK.

28.11.2018, 21:20

"A hoteliszcza między Forum i Grunwaldzkim? a to co wisi nad Kantorem? a dramat na Zabłociu? ..."

Lepsze te "hoteliszcza" (całkiem ok zresztą) niż blokowiska, które one miłosiernie zasłaniają. A co niby "wisi nad Kantorem"??? Chodzi o Cricotekę? Wyjątkowo udana! Na Zabłociu "dramat"? Lepsze zupełnie ładne budynki, które tam stoją, niż poprzemysłowy zaniedbany, chylący się ku upadkowi chaos.

28.11.2018, 20:02

Sam jesteś szpetny, szkieletor jest symbolem Krakowa. Tak samo jak 2 legowskie kominy teraz to w sumie jeden.

27.11.2018, 20:08

Nie wiem kto wymyślił aby 1983 miał swoją premierę na Netflixie w piątek, ale to był ktoś naprawdę bardzo mądry! Wyczuwam zarwany weekend! Yaaaaas!

27.11.2018, 09:49

To tylko jeden przykład tego pseudodziennikarstwa.

27.11.2018, 07:15

Miasto nie jest bezradne tylko było nieudolne. Brak planów ,które nie wykonali urzędnicy.
Dlatego można wszystko , więc nie bezradność tylko dziwny brak chęci pracy.