FLESZ - Rewizja podręczników. Będą zmiany?
Jak wynika z raportu przedstawionego dziś, 2 kwietnia 2021 roku, przez Ministerstwo Zdrowia, testy na Covid-19 dały wynik dodatni w 30 546 przypadkach. Zmarło także kolejnych 497 osób. 352 z nich miało choroby współistniejące, przyczyną 145 zgonów był Covid-19.
Nieustannie też rośnie liczba osób wymagających hospitalizacji. Obecnie chorzy na Covid-19 korzystają z blisko 32 tys. łóżek szpitalnych w całej Polsce na niewiele ponad 42 tys. przeznaczonych dla nich miejsc. Oddychanie ponad 3 tys. z nich wspomagają respiratory. W Polsce dla zakażonych koronawirusem w sumie przeznaczonych jest na ten moment 4 157 takich stanowisk.
Choć przedstawione w raporcie liczby przerastają sumy zachorowań w szczytach pierwszej i drugiej fali koronawirusa w Polsce, są nieco mniejsze niż liczby przedstawiane przez Ministerstwo w ciągu ostatnich kilkunastu dni. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach raport Covid-19 mówił o ponad 35 tys. nowych dobowych przypadkach zakażeń.
Koronawirus w Małopolsce
Małopolska tym razem jest piątym województwem pod względem liczby nowych dobowych zakażeń. W województwie koronawirusem zaraziło się kolejnych 2628 osób. Zmarło także 39 osób, u których potwierdzono Covid-19. 17 zmarłych miało choroby współistniejące.
W regionie największym ogniskiem koronawirusa jest Kraków - testy potwierdziły tam podczas ostatniej doby 762 przypadki zakażenia koronawirusem. Liczba zakażeń na 10 tys. mieszkańców wynosi w stolicy Małopolski 9,76. Natomiast ponad dwa razy mniej zakażeń przy jednocześnie większym współczynniku odnotowano w powiecie krakowskim. Zaraziły się w nim kolejne 343 osoby, co w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców daje 12,23. Trzecim miejscem w Małopolsce, w którym dynamicznie rośnie liczba osób z Covid-19 jest powiat wielicki. Tam potwierdzono kolejne 144 zakażenia.
Szczepienia przeciw Covid-19
W Polsce przynajmniej jedną dawką zaszczepiły się dotąd 4 mln 404 tys. osób. Drugą dawkę podano na razie ponad 2 mln osób. Dzienna liczba szczepień w kraju wyniosła w ciągu ostatniej doby 183 tys., ale w Małopolsce zaszczepiło się w tym czasie blisko 14 tys. osób. W województwie małopolskim zaszczepiono łącznie 526 tys. 408 osób. 165 tys. 907 z nich przyjęło drugą dawkę.
- Uważajcie na świąteczny makowiec! Wydano pilne ostrzeżenie!
- Tego nie wolno robić w bloku! Grill, czy "dymek" na balkonie to dopiero początek
- Drewniane domki do kupienia w Małopolsce do 200 tys.
- Na Kasprowym Wierchu pusto jak nigdy. Turystów brak. A widoki olśniewające!
- Płace w Krakowie: w których branżach zarabia się najlepiej, a w których najgorzej?
