Każdy, kto przyniósł bukiet został doceniony i nagrodzony, bo dyplomy były także za udział. Niektórzy jurorzy mówili, że brzydkich bukietów zielnych nie ma. W Zielonkach były same piękne.
W kategorii bukietów tradycyjnych zwyciężczynią została Zofia Chacuś. - Od tygodnia chodziłam po polach, łąkach, miedzach i rozglądałam się, gdzie i jakie zioła rosną, żeby na Matki Boskiej Zielnej mieć wszystko co potrzebne - mówi Zofia Chacuś, zwyciężczyni konkursu.
Wysoko oceniono także bukiety Wandy Zaczkowskiej i Stanisławy Piątek. - Zauważamy, że w dzisiejszych czasach jest trochę mniej kwiatów na łąkach, ale do bukietu daje się tez kwiaty ogrodowe - mówią panie. Stanisława Piątek dołożyła też gałązką z owocującymi malinami. Panie wymieniają zioła, które daje się do bukietów, żeby były piękne i wspaniale pachniały.
- Mamy tu Miętę melisę, nawłoć, oset, ostropest, czarny bez, maliny, aronie, skrzyp, Kwiaty ogrodowe i polne np. bławatki oraz różnego rodzaju zboża - gospodynie wymieniają to, co mają w bukietach.
Organizatorami konkursu było sołectwo Zielonki, Izba Regionalna i parafia, a jurorami: ks. Tomasz Pilarczyk, Barbara Golanko, Aleksandra Krzyworzeka, Bożena Boryczko. Przy organizacji współpracowali Marzena Gadzik-Wójcik oraz sołtys Władysław Orzechowski i szef Izby Regionalnej Mariusz Zieliński.
Zwycięzcy konkursu
DOROŚLI – Tradycyjny bukiet zielny
I miejsce – Zofia Chacuś
II miejsce ex aequo – Zofia Chrzan, Kazimiera Nakielska
III miejsce ex aequo – Zofia Komenda, Maria Nowakowska
DOROŚLI - Artystyczna kompozycja kwietna
I miejsce – Teresa Marzec
II miejsce ex aequo – Barbara Bieńczycka, Barbara Gruszka
III miejsce ex aequo – Jolanta Kuźma, Beata Krawczyk
MŁODZIEŻ 13-15 LAT
I miejsce – Joanna Hudzikiewicz
II miejsce – Paulina Grządziel
III miejsce – Justyna Krawczyk
DZIECI DO LAT 12
I miejsce – Zolga i Laura Bińczyckie
III miejsce ex aequo – Oliwia Szablowska, Marek Gruszka
III miejsce ex aequo – Amelia Pietrzyk, Lena Ślęczka
Ogrody marzeń w Filipowicach. Podziwiają rośliny i nagradzaj...
- Spektakularna rekonstrukcja obrony zamku Tenczyn w Rudnie
- Niezwykłe święto czosnku w Małopolsce. Zobacz, co się działo
- 85-letnia Orkiestra Dęta z Przegini świętowała jubileusz
- Niezwykłe misterium pokutne w Zalasie [GALERIA]
- Wielkie bolechowickie świętowanie z dobroczynnością i gwiazdami
- Święto Baby w Racławicach [ZDJĘCIA]
WIDEO: Dzieci mówią jak jest