Napastnik Sandecji uwierzył w siebie? Dokonał tego pierwszy raz od dawna

Remigiusz Szurek
Mariusz Gabrych
Mariusz Gabrych Fot. Remigiusz Szurek
Mariusz Gabrych, 25-letni napastnik Sandecji Nowy Sącz w ostatnim sobotnim meczu ze Stomilem Olsztyn przy Kilińskiego 47 dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dla tego piłkarza to pierwsze takie osiągnięcie od sezonu 2017/2018, gdy zaliczył dwa gole w potyczce jego trzecioligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki z Sokołem Aleksandrów Łódzki (3:0).

Pochodzący z Inowrocławia zawodnik, który nie lubi rozmawiać z dziennikarzami, w Nowym Sączu musiał mierzyć się z niemałą krytyką. Wszak grał sporo, ale goli nie zdobywał a przecież tego wymaga się przede wszystkim od piłkarza grającego na jego pozycji.
W pierwszym sezonie w biało-czarnych barwach (kampania 2018/2019) Gabrych rozegrał 29 meczów w lidze, w których zdobył dwa gole i miał dwie asysty. Niezbyt to imponujące liczby jak na 2076 rozegranych minut (dla porównania Mateusz Klichowicz rozegrał 32 mecze, strzelił osiem goli, miał asystę – 2272 minuty).

W bieżącej kampanii jest już jednak lepiej a przecież sezon ciągle trwa. Do jego zakończenia na zapleczu ekstraklasy pozostało jeszcze dwanaście kolejek.

Gabrych mocno uwierzył w siebie w tracie zimowego okresu przygotowawczego. Strzelając cztery gole w sparingach został najskuteczniejszym graczem Sandecji.