Jak zauważa burmistrz Lelek, takie działania poprawią bezpieczeństwo podróżujących.
- Będzie bezpieczniej zarówno dla mieszkańców oraz osób przejeżdżających przez nasz region. Ten proces przygotowawczy trwał dość długo choćby z tego powodu, że trzeba było uwzględnić uwagi różnych stron, wysłuchać ich. Z pewnością jest to dla nas bardzo ważna inwestycja i cieszymy się z tego, że będzie zrealizowana – przyznał w rozmowie z „Gazetą Krakowską” burmistrz.
Jak dodał, tylko w Barcicach Dolnych uda się rozwiązać wiele problemów.
- Nawet niewielkie opady deszczu powodowały w tym miejscu niebezpieczeństwo. Szereg prac pozwoli na podwyższenie komfortu podróżowania. Dojdzie do przebudowy skrzyżowania, tego w kierunku Przysietnicy, wreszcie powstanie obejście dwóch niebezpiecznych zakrętów na drodze krajowej – zauważył.
Znikną niebezpieczne zakręty w Barcicach
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zajmie się przebudową odcinka o długości 2,4 km, od okolic ul. Granicznej do skrzyżowania z drogą prowadzącą do Przysietnicy. W południowej części Barcic na odcinku ok. 540 metrów droga krajowa zostanie poprowadzona w nowym śladzie, omijającym wieś po jej wschodniej stronie, wzdłuż rzeki Poprad. Dzięki temu nowa trasa ominie dwa wąskie i ostre zakręty. Poza tym zostanie poprawiony dojazd do drogi powiatowej prowadzącej do Przysietnicy i znajdującego się na niej przejazdu kolejowego.
W ramach prac powstanie chodnik po zachodniej stronie drogi, prowadzący od okolic ul. Granicznej do cmentarza. Przebudowanych zostanie osiem skrzyżowań i wjazdy na posesje, powstaną nowe zatoki autobusowe i nowe oświetlenie drogi. Doświetlone zostaną przejścia dla pieszych, co poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. GDDKiA poprawi też odwodnienie drogi krajowej i przylegających do niej terenów.
Zakres inwestycji w Obłazach Ryterskich i Młodowie
Na terenie obydwu miejscowości GDDKiA postawi chodnik po zachodniej stronie drogi. Zostanie zamontowane nowoczesne oświetlenie na przejściach dla pieszych i przebudowane wjazdy na posesje. W Obłazach Ryterskich prace obejmą odcinek o długości 1,7 km, powstaną tam nowe zatoki autobusowe. W Młodowie inwestycja obejmie 0,8 km drogi. Na dwóch skrzyżowaniach powstaną lewoskręty, poprawiony zostanie też dojazd do przejazdu kolejowego.
Droga krajowa zgodna z parametrami UE
Zgodnie z przepisami unijnymi drogi krajowe powinny być dostosowane do ruchu pojazdów mających maksymalny dopuszczalny nacisk 11,5 tony na oś. To, czy droga musi spełniać taki wymóg, zależy od jej kategorii, a nie od natężenia ruchu na niej. Dlatego też w ramach przebudowy DK87 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poprawi jej parametry i dostosuje nośność do wymogów Unii Europejskiej.
Kolejnym etapem prac będzie przygotowanie szczegółowych projektów budowlanych przebudowy DK87 i złożenie do Wojewody Małopolskiego wniosku o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID).
Nowy Sącz. Jan Galas prowadzi kronikę Parku Strzeleckiego i wie o tym miejscu wszystko. Przysiadał tam Karol Wojtyła

- Białowodzka Góra nad Dunajcem super pomysł na jesienną wędrówkę bez tłumów na szlaku
- Oto znane kobiety miliardera. Patrycja Tuchlińska, Beata Pruska czy Laura Michnowicz
- Katarzyna Zielińska uwielbia rośliny. W mieszkaniu stworzyła namiastkę dżungli
- Kuchnie świata na Sądecczyźnie. Co i gdzie można zjeść?
- Jest światowej sławy modelką. Pochodzi z małej sądeckiej wsi
- Wielkie otwarcie sezonu motocyklowego. W wydarzeniu wzięły udział setki osób