Nasi trójboiści przywieźli z Krakowa worek medali

Marek Podraza
Ekipy z Kobylanki, Sękowej i Lipinek były najlepsze w Małopolsce.

Na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyły się Regionalne eliminacje Nestle Cup 2016 w trójboju dzieci starszych i młodszych i w wielobojach ukierunkowanych dla młodzików. Piękna, słoneczna pogoda zgromadziła kilkaset zawodników i zawodniczek z całej Małopolski.

W imprezie nie zabrakło też najzdolniejszych młodych lekkoatletów z naszego powiatu. Swoich zawodników wystawiły UKS Kobylanka, UKS Maraton Sękowa oraz ULKS Lipinki. - Nasi młodzi zawodnicy odnieśli kilka znaczących sukcesów. Lekkoatleci z Lipinek zdobyli aż 16 medali, z Sękowej sześć medali, oraz z naszego klubu pięć medali - wylicza Jerzy Dziedziak, trener zawodników UKS Kobylanka.

Wśród sękowskich zawodników w trójboju skokiem wzwyż złoty medal zdobyła Nikola Bąk, srebro Wiktoria Prajsnar oraz brąz Marcelina Rompała, a wśród chłopców złoty medal wywalczył Jakub Wiejaczka i srebro Tobiasz Zimowski. W trójboju z pchnięciem kulą brąz wywalczyła Gabriela Szarek.

Wśród naszych zawodników, w wieloboju z pchnięciem kulą, złoty medal zdobył Paweł Bober, a wśród dziewcząt złoto wywalczyła Karolina Brej. W wieloboju z biegiem na 600 m złoty medal zdobył też Filip Świerz. Dorobek medalowy Kobylanki wzbogacił jeszcze o srebro Kacper Świerz w wieloboju ze skokiem wzwyż, a ponadto w wieloboju rzutowym młodziczek brązowy medal wywalczyła Natalia Pietrusza - dodaje trener Dziedziak.

Zawodnicy ULKS Lipinki wywalczyli łącznie 16 medali. W trójboju z pchnięciem kulą złoty medal w roczniku 2005 zdobyła Staniszewska Sabina. Ponadto w trójbojach dzieci starszych i młodszych lekkoatleci zdobyli jeszcze 5 srebrnych i 6 brązowych medali. W kategorii młodzika dorzucili dwa srebrne medale. Jeden Patryka Frączka w wieloboju sprinterskim, a drugi Stanisława Szkaradka w wieloboju wytrzymałościowym.

- Wielu zawodników i zawodniczek poprawiało swe rekordy życiowe. Nadal jesteśmy widocznym regionem na lekkoatletycznej mapie województwa. Zawody te miały wyłonić najwszechstronniejszych wieloboistów, którzy reprezentować będą województwo na ogólnopolskich finałach Nestle Cup we wrześniu w Toruniu. Czekamy teraz na powołania - dodaje na koniec trener Jerzy Dziedziak.