Nasze piłkarki zagrały w finale

Marek Podraza
Piłkarki GKS Glinika Gorlice zdobyły czwarte miejsce na MMP w futsalu. To dobre miejsce, ale gdyby nie walkower to mogliśmy grać w finale.

W Częstochowie odbyły się finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu kategorii U-16 kobiet. Awans do częstochowskiego finału wywalczyło 12 zespołów w tym i nasze piłkarki z GKS Glinik Gorlice. - Nasza drużyna grając wspólnie z Tarnovią ostatecznie zajęła czwarte miejsce - informuje nas Łukasz Brzeziański, trener piłkarek.

W eliminacyjnym turnieju rozgrywanym w Krakowie nasze zawodniczki wygrały z Gimnazjum w Tryńczy 7:2, z Bronowianką Kraków 2:1, z Naprzodem Sobolów 2:0, z Respektem Myślenice 5:2. Uległy tylko Victorii Gaj 4:5. - Zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym napawało wielkim optymizmem w kontekście udziału w finale Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-16 w Czestochowie. Nie ukrywam, że liczyliśmy na medal - dodaje trener Brzeziański

W finałowym turnieju nasze piłkarki wygrały z Rekordem Bielsko Biała 5:1 i Częstochową 2:0. W mecz ćwierćfinałowym pokonały Stomil Olsztyn 2:0, a w półfinale Bronowiankę Kraków 4:3. Spotkanie zostało ostatecznie zweryfikowane jako walkower 0:5. Wszystko przez grę naszej zawodniczki, która powinna pauzować za dwie żółte kartki. - Nadmiar zajęć spowodował, że nie dopilnowałem dokumentacji zawodów - wyjaśnia trener Łukasz Brzeziański.

Trener przyznaje, że cały czas pomiędzy meczami telefonicznie ustalał szczegóły związane z wyżywieniem ekipy podczas pobytu w Częstochowie. Organizował też inny wyjazd na mecz. - Nazbierało się tego zbyt dużo w jeden weekend i stąd wpadka z dokumentacją zawodów. Uderzam się w pierś. Jest mi bardzo przykro, bo mogliśmy walczyć o Mistrzostwo Polski - tłumaczy Brzeziański. Mistrzem Polski zostały piłkarki Rolnika Głogówek.