Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nawojowa ma własny komisariat policji. Funkcjonariusze przenieśli się do nowej siedziby. Było uroczyste przekazanie kluczy

OPRAC.:
Alicja Fałek
Alicja Fałek
Nawojowa ma Komisariat Policji. Funkcjonariusze stacjonują w nowym gminnym budynku przy ul. Parkowej 6
Nawojowa ma Komisariat Policji. Funkcjonariusze stacjonują w nowym gminnym budynku przy ul. Parkowej 6 KMP Nowy Sącz
Posterunek Policji w Nawojowej został przekształcony w komisariat i przeniósł się do nowej siedziby. Funkcjonariusze, którzy zabezpieczają teren trzech gmin: Nawojowej, Łabowej i Kamionki Wielkiej stacjonują w nowo wybudowanym gminnym obiekcie przy ul. Parkowej.

Przekształcenie posterunku Policji w komisariat oficjalnie odbyło się 20 października, ale w czwartek, 23 listopada, odbyło się oficjalne przekazanie kluczy do nowej siedziby przy ul. Parkowej 6 w Nawojowej.

- Miesiąc temu, dzięki decyzji o reorganizacji struktury tutejszej jednostki, dotychczasowy posterunek Policji, obsługujący teren gminy Nawojowa, Łabowa i Kamionka Wielka, został na powrót przekształcony w komisariat - mówił podczas uroczystości insp. Krzysztof Dymura, komendant miejski policji w Nowym Sączu. - Na tę chwilę policjanci czekali niemal 23 lata. Podobnie, jak na nową siedzibę, w której w lepszych, bardziej komfortowych warunkach, mogliby pracować, a także przyjmować mieszkańców, którzy zwracają się do nich o pomoc. Właśnie dziś nadszedł ten moment.

Komendant serdecznie podziękował władzom gminy Nawojowa, które udostępniły policjantom część pomieszczeń gminnego budynku wielofunkcyjnego na nowy komisariat, jak również samorządowcom z gmin Łabowa i Kamionka Wielka, którzy przekazali środki finansowe na zakup części wyposażenia.

Insp. Rafał Leśniak, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji przekazał asp. sztab. Markowi Cieśli, komendantowi komisariatu Policji w Nawojowej, symboliczny klucz do nowej siedziby. Budynek poświęcił ks. Henryk Madziar, proboszcz Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Nawojowej.

Z okazji otwarcia nowej siedziby Komisariatu Policji w Nawojowej komendant Dymura wręczył okolicznościowe podziękowania samorządowcom: Stanisławowi Kiełbasie – wójtowi gminy Nawojowa, Marcie Słaby – wójt gminy Łabowa, Andrzejowi Stankowi – wójtowi gminy Kamionka Wielka, Józefowi Mirkowi – przewodniczącemu Rady Gminy Nawojowa oraz insp. Rafałowi Leśniakowi – zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, który odebrał również podziękowania dla szefa małopolskich policjantów, nadinsp. Michała Ledziona.

W użyczonej przez gminę części budynku funkcjonariusze mają do dyspozycji pomieszczenia o łącznej powierzchni 157 mkw. Komisariat w Nawojowej to aktualnie 15 policjantów i jeden pracownik cywilny. Komendantem Komisariatu Policji w Nawojowej jest asp. sztab. Marek Cieśla, dotychczasowy kierownik posterunku.

W uroczystości udział wzięli także m.in. Andrzej Pasek, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Edward Ciągło, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Jan Lechowicz, sołtys Nawojowej, Jerzy Jakubowski, emerytowany komendant komisariatu Policji w Nawojowej, a także kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nawojowej.

Recyklomaty działają w Nowym Sączu. Oddajesz butelkę czy puszkę, dostajesz ekopunkty

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska