Neymar szturchnął sędziego, mimo to Brazylia awansowała na mundial w Katarze

TB
Neymar szturchnął sędziego, mimo to Brazylia awansowała na mundial w Katarze NELSON ALMEIDA/AFP/East News
Brazylia wygrała z Kolumbią i awansowała na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Niewłaściwie w tym meczu zachował się Neymar, ale sędzia nie ukarał brazylijskiego piłkarza Paris Saint-Germain.

Do zakończenia eliminacji mistrzostw świata w Ameryce Południowej zostało pięć kolejek, na dodatek reprezentacja Brazylii ma jedno spotkanie rozegrane mniej. Mimo to ćwierćfinalista ostatniego mundialu zakwalifikował się już na turniej w Katarze. Awans przypieczętował w spotkaniu domowym z Kolumbią.

Kadra prowadzona przez Tite wygrała 1:0. Zwycięskiego gola w 72. minucie strzelił Lucas Paqueta. Asystę przy trafieniu zaliczył Neymar, którego - być może zdaniem wielu sędziów - nie powinno już być na boisku. Brazylijczyk ostro zareagował na brak podyktowania rzutu wolnego na korzyść jego drużyny. Już w dziewiątej minucie agresywnie podszedł do niego i go szturchnął. Mimo to nie został ukarany przez Roberto Tobara Vargasa nawet żółtą kartką. Zobacz wideo.

Dopiero dwie minuty po zdobytej przez gospodarzy bramce chilijski sędzia pokazał Neymarowi żółtą kartkę za nadmierną ostrość.