FLESZ - Bezpłatne testy na covid jedynie na skierowanie

To właśnie ze względu na obecność rzeki podejmowano decyzje o lokacji miast i osad. Na przestrzeni wieków rzeki pełniły funkcje obronne, gospodarcze, służyły higienie, były i są miejscem rekreacji. Na współczesnej roli i charakterze rzeki w kontekście miasta, a dokładniej - o Wiśle w Krakowie - opowie już niebawem wystawa "Wisła. Re-kreacja". Na ekspozycji przedstawione zostaną historyczne korzenie poszczególnych sposobów rekreacji, ich ciągłość i zmiana.
Obecnie powstają liczne projekty rewitalizacji, zmierzające do odtworzenia pozytywnych relacji miast z rzekami. Ich celem jest przekształcenie terenów nadrzecznych, nadanie im nowych funkcji, głównie reprezentacyjnych i rekreacyjnych. Rzeka w mieście ma być jego wizytówką. Także krakowska Wisła i jej najbliższa okolica są przekształcane, niejako kreowane na nowo poprzez działania instytucji miejskich, podmiotów komercyjnych, aktywistów, wreszcie poprzez codzienną aktywność jej użytkowników - zwraca uwagę Muzeum Krakowa.
Na wystawie pokazane zostaną także sylwetki osób zasłużonych, dla których Wisła stała się swoistym sposobem na życie. "Wisła. Re-kreacja" od 15 kwietnia będzie prezentowana na drugim piętrze niedawno wyremontowanego pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym 35 w Krakowie.
- Te osoby nie powinny pić mleka. Jeżeli masz te przypadłości, ogranicz picie mleka
- To są objawy nadmiaru soli w organizmie. Zobacz niebezpieczne skutki uboczne
- Co zużywa najwięcej prądu w domu? Pralka, ładowarka a może lodówka? Sprawdź!
- W Krakowie powstaje handlowe monstrum. Już widać zarys! [ZDJĘCIA Z DRONA]
- Kąpielisko na Zakrzówku zmieniło się całkowicie. Czy na lepsze?