Święcenia odbyły się w tarnowskiej katedrze, dokonał ich ordynariusz tarnowski bp Andrzej Jeż. W wygłoszonej homilii stwierdził, że kapłan jest znakiem nadziei.
- Chrystus pokłada w was nadzieję! Kościół pokłada w was nadzieję! I możecie być pewni, że sprostacie tej pokładanej w was nadziei, pomimo całej swojej ludzkiej ułomności, jeżeli tylko nie odłączycie się od Chrystusa - mówił ordynariusz.
W uroczystości uczestniczyli kapłani z całej diecezji wraz z delegacjami wiernych z poszczególnych parafii, koledzy z seminarium oraz rodziny nowych kapłanów, którzy po święceniach w katedrze składali im życzenia, przede wszystkim wytrwałości i odwagi na obranej drodze życie.
W niedzielę w rodzinnych parafiach neoprezbiterzy przeżywali prymicje i odprawili swoje pierwsze msze św.
We wtorek dowiedzą się, do jakich parafii zostaną posłani po wakacjach.
WIDEO: Jedz sezonowo! Na jakie warzywa postawić wiosną i latem?
Źródło: Agencja TVN/x-news
