FLESZ - Parki kieszonkowe. Nowość w mieście
Niebiesko-zielony mural został namalowany farbami zasadowymi, akrylowymi i silikatowymi. Twórca rysunku twierdzi, że inspiracją dla stworzenia muralu były drzeworyty.
,,Moim podstawowym założeniem było zestawienie dwóch kolorów: niebieskiego – odwołującego się do deszczu, wody, gospodarki wodnej i zielonego – nawiązującego do zieleni. W prawym dolnym rogu namalowałem kobietę z megafonem, z którego wydobywa się hashtag #EKOrEWOLUCJA, odnoszący się do miejskiej kampanii."
- opowiada Kamil Kuzko.
W poniższym filmiku możecie zobaczyć proces powstawania muralu.
Mural sam w sobie stanowi trzecią część z czterech w kampanii informacyjno-edukacyjnej #EKOrEWOLUCJA. Każda z nich nawiązuje do innej pory roku i charakteryzuje się odpowiednim motywem przewodnim. Zimowa edycja oparta była na czystej energii, wiosennej towarzyszyła zieleń, letniej - woda, natomiast jesień zostanie poświęcona ekologicznemu transportowi. Kampania ma na celu w oryginalny sposób uświadomić mieszkańcom Krakowa, jak wiele każdy z nas może zrobić dla środowiska.
Autor muralu, Kamil Kuzko pochodzi z Lublina. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie prowadzi teraz zajęcia z rysunku i malarstwa ściennego. Do tej pory zorganizował 12 wystaw indywidualnych m.in. w Krakowie i Dusseldorfie, a także uczestniczył w 150 wystawach zbiorowych.
- Atlas grzybów trujących i jadalnych. Kluczowe różnice na przykładowych zdjęciach
- Demoniczne nazwy wsi w Małopolsce i ich "boskie" przeciwieństwa
- Oni nie skończyli studiów, a mają miliony. Jak to możliwe?!
- Tak wygląda budowana zakopianka [NOWE ZDJĘCIA]
- Zmiany w sklepach. Nowy obowiązek przy sprzedaży mięsa
- Te dzikie zwierzęta żyją w Krakowie [ZDJĘCIA]
