Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie dodatkowy nabór prowadzi jeszcze niemal przez cały wrzesień – na większości kierunków humanistycznych i ścisłych (szczegóły na www.up.krakow.pl/kandydat/studia-i-stopnia). Można jeszcze aplikować m.in. na następujące kierunki: filologie polska i romańska (do 14 września), biologia, bioinformatyka, psychologia zwierząt (do 19 września), bezpieczeństwo międzynarodowe z językiem angielskim (do 20 września), edukacja techniczno-informatyczna (do 23 września) oraz inżynieria bezpieczeństwa (do 26 września).
Uczelnia posiada również szeroką ofertę studiów niestacjonarnych dla osób chcących pogodzić naukę z pracą. – Ta forma jest interesująca dla młodych osób, szczególnie po doświadczeniach pandemicznych. Studenci coraz częściej planują podjęcie pracy zarobkowej i studiów jednocześnie, co pozwala zoptymalizować koszty związane ze zmianą miejsca zamieszkania w przypadku osób przyjezdnych – wyjaśnia rzeczniczka UP Dorota Rojek-Koryzna.
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie także prowadzi jeszcze dodatkowy nabór. Terminy rekrutacji są na bieżąco aktualizowane na stronie rekrutacja.urk.edu.pl. Obecnie trwają nabory na kierunki: gospodarka przestrzenna, geodezja i kartografia (do 14 września); ogrodnictwo, sztuka ogrodowa, technologia żywności i żywienie człowieka, zootechnika, bioinżynieria zwierząt, biologia stosowana, technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych (do 15 września), a także biogospodarka, ekonomia, ochrona środowiska, rolnictwo i zarządzanie (do 20 września).
Na Politechnice Krakowskiej nabór odbywa się w trybie ciągłym. Na stronie rekrutacja.pk.edu.pl można znaleźć wszelkie szczegóły związane z rekrutacją i wybór kierunków, na których są jeszcze miejsca. To m.in.: architektura krajobrazu, budownictwo, technologia chemiczna, biotechnologia, nanotechnologie i nanomateriały, inżynieria materiałowa, energetyka, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, inżynieria produkcji, środki transportu i logistyka, pojazdy samochodowe, inżynieria czystego powietrza.
Wstępne listy przyjętych będą ogłaszane do 15 września, a ostateczne – osób, które dokonały wpisu na listę studentów – do 24 września. Na nowy rok akademicki Politechnika Krakowska przygotowała w sumie ponad 30 kierunków studiów.
W Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie druga tura rekrutacji na studia I i II stopnia rozpoczęła się 16 sierpnia i potrwa do końca września lub do wyczerpania limitu miejsc. Kandydaci mogą jeszcze aplikować m.in. na kierunki: Game Design (ścieżka: projektowanie rozgrywki gier cyfrowych), grafika reklamowa i multimedia (grafika reklamowa i edytorska/Multimedia i grafika interaktywna/UX), lingwistyka dla biznesu (ścieżki: język angielski w biznesie oraz tłumaczenia w biznesie), psychologia (psychologia coachingu: wsparcie, rozwój, mediacje lub psychologia menedżerska), skandynawistyka: studia filologiczno-biznesowe (ścieżka: język norweski) oraz zarządzanie strategiczne (ścieżki: analityka biznesowa lub Design management). Więcej: www.wse.krakow.pl.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie rekrutację dodatkową prowadzi do 17 września. Kandydaci mogą zgłaszać chęć studiowania na wszystkie kierunki. W ofercie tej uczelni są 23 kierunki i ponad 30 specjalności (więcej informacji: pwsztar.edu.pl).
Do 17 września trwa również rekrutacja dodatkowa w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Kandydaci na studia mogą liczyć na wolne miejsca na następujących kierunkach: architektura, bezpieczeństwo narodowe, dietetyka, filologia angielska, finanse i rachunkowość, fizjoterapia, kosmetologia, pielęgniarstwo, rachunkowość i analityka ekonomiczna, ratownictwo, a także turystyka i rekreacja. Egzamin wstępny z rysunku odręcznego na architekturę (studia I stopnia) odbędzie się 20 września w kampusie PPUZ w Nowym Targu, zaś wyniki postępowania w sprawie przyjęcia na studia zostaną ogłoszone 22 września. Więcej informacji: ppuz.edu.pl.
Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu obecnie prowadzi II turę rekrutacji elektronicznej na wszystkie kierunki (www.uczelniaoswiecim.edu.pl/rekrutacja). Potrwa ona do 19 września. Jeśli po tym terminie będą jeszcze wolne miejsca, to pod koniec września zostanie uruchomiona rekrutacja uzupełniająca na poszczególne kierunki.
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie kandydaci mogą aplikować w II turze rekrutacji do 30 września. Mają do dyspozycji 19 kierunków w języku polskim i 8 w języku angielskim. Pełna lista kierunków dostępna jest na stronie wsiz.edu.pl.
