Jeszcze kilka dni temu prezydent Ludomir Handzel uspokajał mieszkańców, że inwestycje realizowane przez władze miasta przebiegają bez żadnych zakłóceń.
- Osobiście sprawdzałem stan prac przy remoncie odkrytego basenu nad Łubinką i zapewniam, że wszytko idzie zgodnie z planem mówił w trakcie spotkanie on line z mieszkańcami miasta.
Prezydent zaznaczył również, że podobnie wygląda sytuacja w przypadku odnowy Parku Srzeleckiego i budowy amfiteatru, a także innych mniejszych inwestycji takich, jak chociażby remont łazienek w internacie I Liceum Ogólnokształcącego, czy budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym. Drogowcy również nie przerwali prac, zarówno przy budowie ronda na ul. Kunegundy, jak i remoncie ul. Sucharskiego.
Wprowadzenie 1 kwietnia przez władze państwowe dodatkowych obostrzeń na razie nie spowolniło tempa sądeckich inwestycji. Jak zastrzega Jakub Pędzich z Biura Prasowego UM, sytuacja jest jednak dynamiczna i w każdej chwili może ulec zmianie.
- Być może rząd podejmie jeszcze bardziej zdecydowane kroki, a to z kolei wymusi na samorządach odpowiednie decyzji - zaznacza.
Jak radzą sobie wykonawcy?
Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja z perspektywy firmy Erbet, która realizuje dwie największe inwestycje na terenie Nowego Sącza. Chodzi tutaj o remont krytego basenu nad Łubinką oraz odnowę Parku Strzeleckiego i budowę amfiteatru.
Krzysztof Adamczyk, specjalista ds. zgodności i ochrony danych z firmy Erbet, zapewnia, że pomimo wprowadzonych ostatnio obostrzeń, spółka cały czas realizuje swoje inwestycje w Nowym Sączu. Wyjaśnia, że zarząd przedsiębiorstwa monitoruję sytuację epidemiologiczną i wraz z jej rozwojem będzie podejmował adekwatne decyzje.
Adamczyk podkreśla również , że spółka Erbet bardzo poważnie podchodzi do bezpieczeństwa swoich pracowników, szczególnie w okresie epidemii koronawirusa.
- To dla nas priorytet. Jeszcze zanim epidemia rozwinęła się w Polsce, już na początku marca zaczęliśmy wdrażać najważniejsze procedury bezpieczeństwa - informuje.
Mowa tutaj o obowiązkowej dezynfekcja rąk oraz przedmiotów wspólnego użytku na placach budowy i w biurze spółki, zachowaniu przez pracowników bezpiecznej odległości, ograniczenia rad budowy i wszelkich spotkań do absolutnie niezbędnych, a także realizowania pozostałych spotkań z wykorzystaniem internetu czy telefonów.
- Położyliśmy duży nacisk na ciągłe uświadamianie naszych pracowników w zakresie przestrzegania wdrożonych procedur, zarówno w pracy jak i poza nią - zaznacza
Wszyscy pracownicy spółki otrzymali zalecenie pozostania po pracy w domu lub w miejscu zakwaterowania. Ponadto ci, którzy są w grupie szczególnego ryzyka (z powodu wieku lub/i chorób) już wcześniej zostali proszeni o pozostanie w domu.
- Epidemia: Raport minuta po minucie. 23 242 nowe zakażenia. Zmarły 403 osoby
- Nowy Sącz na czarno-białych archiwalnych zdjęciach
- To znani sądeczanie z pierwszych stron gazet. Oni na co dzień goszczą w mediach
- Kiła, gruźlica, ospa… Na co chorowali mieszkańcy w 2019 roku
- Oto sądeczanie na fotografiach z dzieciństwa. Poznalibyście ich? [ZDJĘCIA]
- Zamawiaj do domu. Oto lista restauracji, które dowożą jedzenie w Nowym Sączu
