Nowy Sącz: kiedy rewolucja w MPK?

  Nowy Sącz: kiedy rewolucja w MPK?

  Sławomir Wrona

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  Nowy Sącz: kiedy rewolucja w MPK?

  ©Stanisław Śmierciak

  Komunikacyjna rewolucja nabiera tempa. 15 grudnia w sądeckim ratuszu zostaną przedstawione cztery warianty nowego układu komunikacji autobusowej w mieści. Ich koncepcja to efekt wielu miesięcy pracy specjalistów z Politechniki Krakowskiej.
  Nowy Sącz: kiedy rewolucja w MPK?

  ©Stanisław Śmierciak

  Nowy Sącz: 16-letni zabójca trafi do schroniska dla nieletnich  - Badaliśmy frekwencję na poszczególnych liniach w Nowym Sączu, a pasażerowie wypełniali specjalne ankiety - informuje prezes sądeckiego MPK Andrzej Górski.

  Co wynika z zebranych informacji? Przede wszystkim to, że obecny układ komunikacyjny nie przystaje do funkcjonalnego kształtu miasta.
  Powstały nowe osiedla, centra handlowe, a niektóre urzędy zmieniły adresy. Tymczasem układ linii autobusowych od lat pozostaje właściwie niezmieniony. Powoduje to, że na jednych trasach pasażerowie nie mieszczą się w autobusach, a gdzie indziej tabor MPK wozi powietrze.

  - Zmiany są konieczne, ale to nie będzie rewolucja, tylko raczej ewolucja - przekonuje dyrektor Wydziału Komunikacji UM Sławomir Rybarski. - Chcemy, żeby nasze propozycje ocenili mieszkańcy, dlatego spotkanie 15 grudnia będzie początkiem społecznych konsultacji.

  Na razie za wcześnie jest, aby mówić o likwidacji czy tworzeniu nowych linii. Poważnie rozważane jest natomiast+ planowanie tras z uwzględnieniem przesiadek. W mieście funkcjonują dziś dwa niezbędne w takim systemie węzły - dworzec MPK na końcu Alej Batorego i sądecki rynek. Nie wykluczone, że taką funkcję otrzyma również pętla przy bulwarze Narwiku. Aby system zadziałał i nie narażał pasażerów na dodatkowe koszty, potrzebne jest jednak wprowadzenie biletów elektronicznych lub czasowych.

  - Hiszpańska firma, która wygrała przetarg na wdrożenie tego systemu, zapowiada jego uruchomienie najwcześniej w połowie przyszłego roku - mówi Rybarski. Wtedy też należy się spodziewać wprowadzenia zmian w układzie miejskiej komunikacji.

  Kilka dni temu pisaliśmy o inicjatywie radnych Grzegorza Fecki i Patryka Wichera, którzy chcą utworzenia specjalnego zespołu do spraw miejskiej komunikacji. Obydwaj cieszą się, że zainicjowali dyskusję na ten temat. Fecko liczy, że w planowanych zmianach uwzględnione zostaną również okoliczne gminy. Jego zdaniem, najważniejsze będzie porozumienie i powrót sądeckich autobusów na drogi okalającej Nowy Sącz z trzech stron gminy Chełmiec.


  Miss Polonia z dawnych lat. Zobacz galerię kandydatek!

  Wybieramy najpiękniejszą sportsmenkę Małopolski! Weź udział w plebiscycie!

  "Super pies, super kot"! Zobacz zwierzaki zgłoszone w plebiscycie i oddaj głos!

  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  d

  dddd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 55 / 50

  wywalcie tego wójta stawiarskiego to będziecie mieli mp w gminie Chełmiec

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MPK

  nomani (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 86 / 74

  Pyatnie: Czy przy tych zmianach bierze się pod uwagę powrót kominkacji miejskiej poza granice Nowego Sącza. Ciągle się obiecuje, a efektów brak. Busy, które jeżdżą po Gminie chełmiec, to pożal się...rozwiń całość

  Pyatnie: Czy przy tych zmianach bierze się pod uwagę powrót kominkacji miejskiej poza granice Nowego Sącza. Ciągle się obiecuje, a efektów brak. Busy, które jeżdżą po Gminie chełmiec, to pożal się Boże, ruiny. Czy tego nikt nie sprawdza?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A gdzie MPK do Libratowej Panie Bieniek???

  polsko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 60 / 59

  Do niczego się Pan nie nadaje.............

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kokot

  wacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 80 / 49

  SPYTAJCIE KOKOTA TEN TO MA TEGI PISUAROWSKI LEB

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo