Autor: Stanisław Śmierciak, Gazeta Krakowska
Początki sądeckiej budowlanki, jako samodzielnej szkoły, były bardzo skromne, Zachowały się jednak szkolne kroniki i wiele zdjęć z tamtego okresu. Żyją także osoby, które pamiętają jak budowlanka pojawiła się w pejzażu miasta i jak w niego wrastała mocno zaznaczając swoja obecność.
Wertowanie kronik i czarno-białych fotografii nie dla wszystkich jest atrakcyjne. Dlatego współcześni uczniowie przygotowali koncertową wersję historii swojej szkoły. Wpletli ją w muzyczne fascynacje swoich poprzedniczek i poprzedników w szkolnych ławkach. Scenografią były obrazy pięknych secesyjnych kamienic zaprojektowanych przez patrona sądeckiej budowlanki inż. Zenona Remiego I. Na ekranie wyświetlane były fotografie ze szkolnych kronik i domowych albumów nauczycieli i absolwentów.
Pomysł koncertu podsunęła polonistka Wiesława Radziszewska. W jego przygotowaniu młodzieży pomogły nauczycielki: Maria Chrząstowska, Magdalena Janur, Ewa Gawron i Urszula Zbozień.
Przewodnikami przez 50-letnie dzieje swojej szkoły, a także melodie słuchane i śpiewane przez swoich poprzedników, byli prowadzący koncert uczniowie: Klaudia Kozik i Łukasz Mordarski.
Na listę wykonawców koncertu wpisali się: Edyta Dobroszek, Joanna Jamińska, Adrianna Majoch, Adrian Szczepaniak i Kamil Mrzygłód. Również muzycy z kwartetu instrumentów dętych Szkoły Muzycznej w Korzennej, bo jednym z jego członków jest Maciej Filip, który uczy się w budowlance.