https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Ma wrócić parking przy ul. Piotra Skargi w centrum miasta

Janusz Bobrek
W 2011 r. władze Nowego Sącza zdecydowały się zlikwidować parking wzdłuż ul. Piotra Skargi. Funkcjonował za to na czas budowy ronda pod zamkiem
W 2011 r. władze Nowego Sącza zdecydowały się zlikwidować parking wzdłuż ul. Piotra Skargi. Funkcjonował za to na czas budowy ronda pod zamkiem Janusz Bobrek
Po ośmiu latach sądeczanie będą mieli możliwość parkowania wzdłuż ul. Piotra Skargi. Wcześniej istniała taka możliwość przez kilka miesięcy, podczas przebudowy ciągu ulic pod zamkiem. Zakaz obowiązuje od godz. 9 do 19 w dni powszednie.

W 2011 roku Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu zdecydował o zlikwidowaniu parkingu wzdłuż ulicy Piotra Skargi. Podjęto takie rozwiązanie, mimo że w centrum miasta jest za mało miejsc do parkowania. Kilka lat zakazu sprawiło, że handlowcy, którzy mieli swoje sklepy przy ulicy Piotra Skargi przenieśli swoje interesy lub po prostu splajtowali.

Po kilkudziesięciu latach funkcjonowania zamknął się nawet sklep z artykułami przemysłu domowego „Maniuś”. Do dziś większość lokali na odcinku od Rynku do kościoła św. Ducha czeka na wynajęcie.

Możliwość parkowania przywrócono za to na sześć miesięcy w 2018 roku. Wówczas zamknięte było skrzyżowanie ulic: Bulwar Narwiku - Legionów - Tarnowska, ale po otwarciu ronda pod zamkiem, zakaz wrócił, mimo że na czas budowy nowego mostu heleńskiego ruch na ulicy nie jest duży.

Od 2011 roku do MZD trafiło wiele próśb i pytań o możliwość ponownego parkowania przy ul. Piotra Skargi . Sprawa zajmowała także radnego miejskiego Grzegorza Feckę.

- Cieszę się bardzo, bo to już moja szósta interpelacja w tej sprawie. Dwie kadencje Ryszarda Nowaka nie pomogły, a teraz parking wraca na swoje miejsce - zaznacza Grzegorz Fecko, radny miejski z PO.

Wiceprezydent Artur Bochenek zapewnia, że po zakończeniu sezonu zimowego z odcinka ul. Piotra Skargi zniknie znak zakazu parkowania i pojawi się dodatkowy parkomat strefy A.

- Musimy w każdy możliwy sposób zadbać o to, żeby ożywić centrum miasta. Niemal każdy dorosły ma auto i chciałby gdzieś zaparkować - zaznacza Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza.

To nie obwodnica miasta

Na internetowych forach mieszkańcy chwalą pomysł nowych władz miasta, ale mają także obawy, że wyłączenie jednego pasa zakorkuje ulicę w stronę ronda i nowego mostu heleńskiego.

- Owszem w godzinach od piętnastej do siedemnastej mamy większy ruch, ale pamiętajmy, że Rynek nie jest obwodnicą miejską, żeby skracać tak sobie drogę. Niesyt często tak myślą kierowcy - wyjaśnia Fecko. - To droga wewnątrz osiedla Stare Miasto, a często służy jako skrót - dodaje.

Radny proponuje jeszcze inne rozwiązania parkowania w mieście np. w dni świąteczne. Chce, aby w niedzielę wydzielić jeden pas al. Batorego przy kościele kolejowym, tak aby mogli parkować uczestnicy mszy św., którzy często zostawiają swoje auta na chodniku czy w zatoczce autobusowej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

11111
Menelu keisyr ociężały umysłowo to chyba był twój stary ,że na świat wypuścił coś takiego jak ty
k
keisyr
Parkowanie w centrum miasta powinno byc najdroższe !!! A nie tak jak proponował Handzel, że parkowanie w centrum Nowego Sacza powinno być bezpłatne. Widać że Handzel nalezy do niskiej warstwy społecznej bo jest ociężały umysłowo I nie powinien być Prezydentem Miasta
J
John
Ja proponuję jeszcze aby poszerzyć drzwi wejściowe do sklepów by można było bez wysiadania wjechać i kupić marchewkę i pietruszkę. W obrębie rynku nie widziałem żadnego sklepu meblowego czy też innego z ciężkimi gabarytami by jechać po taki towar samochodami. Proponuję jeszcze by jak wszyscy wsiądą do samochodów zaspawać im drzwi by nie mieli pretekstu do wysiadania. Hodujmy hemoroidy będzie ciekawiej. A tak na poważnie to parking powinien kosztować tak jak w Krakowie 8-10 zł za godzinę.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska