Nowy Sącz: Radni chcą zwołać sesję w sprawie Trzech Koron

  Nowy Sącz: Radni chcą zwołać sesję w sprawie Trzech Koron

  Wojciech Chmura

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  Sądeccy radni klubu Platformy Obywatelskiej Tomasz Basta, Grzegorz Fecko i Piotr Lachowicz zapowiedzieli we wtorek zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Nowego Sącza w sprawie okoliczności sprzedaży działki inwestorowi galerii handlowej Trzy Korony.
  Powodem, którym zainteresowały się sądeckie media, a później sądeccy posłowie SP Arkadiusz Mularczyk i Andrzej Romanek, jest rezygnacja władz miasta z możliwości wyegzekwowania od spółki CD Locum, budującej Trzy Korony, sfinansowania remontów ulic okalających galerię i wykonania ronda.

  - Jesteśmy zbulwersowani okolicznościami inwestycji, które na przestrzeni ostatnich kilku lat układają się w ciąg zdarzeń, świadczących o dziwnej uległości prezydenta miasta wobec spółki budującej galerię - stwierdził wczoraj szef klubu PO Piotr Lachowicz.
  - Kilkakrotnie przy okazji przejęcia przez spółkę wieczystej dzierżawy gruntów po spółdzielni Twórczość, potrzebnej do wybudowania galerii, pytałem prezydenta czy skorzystał z możliwości podniesienia opłaty za dzierżawę. Za każdym razem otrzymywałem odpowiedź, że będzie to zrobione w następnym roku. Uważam, że miasto na tej opieszałości mogło stracić setki tysięcy złotych - zauważył Piotr Lachowicz.

  - Nie możemy przyjąć bez sprzeciwu odstąpienia prezydenta od zapowiedzianego wcześniej wymogu sfinansowania remontu ulic i budowy ronda przez inwestora - mówi Tomasz Basta. - To dla niego prezent w wysokości około czterech milionów złotych, za które można by zrobić miejsca parkingowe. Osiedle Barskie w pobliżu galerii już się zatyka samochodami.
  `
  - Na nadzwyczajnej sesji, którą zamierzmy zwołać przed 25 października, czyli przed terminem otwarcia Trzech Koron, zażądamy okazania nam wszystkich dokumentów dotyczących sprzedaży działki pod galerię - zapowiada Grzegorz Fecko. W godzinach popołudniowych Małgorzata Grybel z biura prasowego prezydenta Ryszarda Nowaka rozesłała mediom jego stanowisko, w którym, czytamy między innymi:

  "Wspomniane skrzyżowanie - po przebudowie rondo, a także ulice przylegające do powstającej galerii Trzy Korony są częścią infrastruktury miejskiej i ich utrzymanie, remonty, przebudowa, są powinnością gminy. Budowa ronda i przebudowa ul. Modrzejewskiej były planowane i zapowiadane od lat. (...) Nie wypowiadałem się nigdy i nigdzie, iż przymuszę jakiegokolwiek inwestora do budowy infrastruktury miejskiej. Nie mam takiego prawa i możliwości. Każdego inwestora miasto traktuje z powagą i życzliwością, w szczególności dbając o interes miasta. (...) Wzajemne zobowiązania kupujących CD Locum i sprzedającego - Urząd Miasta, negocjował powołany przeze mnie zespół kompetentnych pracowników. (...) Ponadto informuję, że opłata za użytkowanie działek, które CD Locum nabyło od spółdzielni Twórczość wynosi rocznie 360 tys. zł. Naliczana jest zgodnie z prawem od wartości określonych operatem szacunkowym, a nie od ceny sprzedaży. Wartość ta określona została na 7 mln 275 tys. zł. Operat można zlecić raz na 3 lata" - wyjaśnia prezydent.

  Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
  "Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  układ sądecki

  karol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Po co o ty piszecie, wszyscy mieszkańcy wiedzą i aprobują fakt, że robi się takie wałki w tym mieście, na tym polega ten układ, rada miasta trochę pokrzyczy aby mieszkańcy myśleli że coś się dzieje...rozwiń całość

  Po co o ty piszecie, wszyscy mieszkańcy wiedzą i aprobują fakt, że robi się takie wałki w tym mieście, na tym polega ten układ, rada miasta trochę pokrzyczy aby mieszkańcy myśleli że coś się dzieje a za tydzień sprawa ucichnie i znowu wszyscy w ratuszu będą kombinowali jak wcześniej... nowy sącz to miasto ciemnego ludu, tak było, jest i będzie... zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czy w Sączu działa jeszcze prokuratura?

  mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 2

  wydaje mi się , że prokuratura chyba przestała działać lub czeka na gotowce tyle nieścisłości i zaniedbań powinno być wyjaśnione nie tylko w ratuszu ale i podległych spółkach komunalnych jak np....rozwiń całość

  wydaje mi się , że prokuratura chyba przestała działać lub czeka na gotowce tyle nieścisłości i zaniedbań powinno być wyjaśnione nie tylko w ratuszu ale i podległych spółkach komunalnych jak np. wodociągizwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo