FLESZ - Najdłuższy tunel w Polsce gotowy

Jak wyjaśnia Mieczysław Kaczwiński, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum, budynek przeszedł już pozytywny odbiór ze Sanepidu i straży pożarnej.
- Złożyliśmy również dokumenty do Nadzoru Budowlanego i czekamy na decyzję o dopuszczeniu nowego skrzydła do użytkowania - mówi.
Obecnie trwa wyposażanie budynku w niezbędny sprzęt medyczny, a także meble, łóżka, szafki itd, ale na ich dostawę będzie trzeba czekać prawdopodobnie do początku września.
- Liczymy, że nowe skrzydło zostanie oddane do użytku na przełomie września i października - informuje Kaczwiński i dodaje, że teren wokół budynku zostanie zagospodarowany przez miasto.
Zgodnie z planami, w nowym budynku przygotowano 28 miejsc dla pacjentów, w tym cztery dla osób objętych tzw. opieką zastępczą (wytchnieniową). Znajdzie się tam również miejsce dla sali fizjoterapii, ogrodu zimowego oraz nowej kaplic. Skrzydło połączy z głównym budynkiem przewiązka, ponadto będzie ono posiadało własne solary do podgrzewania wody.
- Dzięki tej inwestycji zwiększy się przestrzeń do różnych spotkań czy zajęć, które do tej pory były ograniczone ze względów lokalowych - podkreśla Mieczysław Kaczwiński.
Wykonawcą rozbudowy Sądeckiego Hospicjum jest nowosądecka firma Ersbet. Umowa na realizację zadania została podpisana 11 sierpnia ubiegłego roku, zaś przedsiębiorstwo miało rok czasu na wykonanie inwestycji i dokonanie wszystkich odbiorów. Wcześniej, bo w lipcu 20 20 roku hospicjum wystosowało zapytanie ofertowe do czterech firm i otrzymało dwie propozycje. Komisja konkursowa wybrała najtańszą i zarazem bardzo korzystną ofertę wspomnianej firmy Ersbet. Koszt wykonania zamówienia opiewał na kwotę ponad 3,4 mln zł.
- Sezon na grzyby trwa. Pani Marta z Muszyny pokazała swoje zbiory
- Pięciogwiazdkowy hotel w słynnym uzdrowisku będzie gotowy w przyszłym roku!
- Sławy w Nowym Sączu. Był Jarosław Kaczyński, teraz pojawił się Jaś Fasola z misiem
- Odpust w sądeckiej bazylice znów przyciągnął tłumy wiernych
- Gmach Instytutu Ekonomicznego powstaje w ekspresowym tempie. Zobaczcie sami