Na widok funkcjonariuszy 35-latek zaczął uciekać. Szybko został zatrzymany przez policjantów. W tym czasie strażacy sprawdzili w pomieszczeniach stan stężenia gazu i nie stwierdzili zagrożenia.
Mężczyzna był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto był bardzo rozbawiony całą sytuacją i cieszył się z tego, co zrobił. Z uwagi na stan nietrzeźwości, w obawie o życie i zdrowie pozostałych mieszkańców, został zatrzymany do wytrzeźwienia w nowotarskiej komendzie.
Dyspozytorzy numeru alarmowego oraz służby nie bagatelizują informacji, jeśli może być zagrożone czyjeś życie i zdrowie. Niestety zdarzają się zgłoszenia taka jak te, kiedy na numer alarmowy dzwonią osoby, które robią sobie żarty lub przekazują nieprawdziwe informacje, czy zgłaszają sprawy, które nie są w kompetencji Policji.
Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się czy sprawa, którą zgłaszamy wymaga interwencji służb. Musimy pamiętać o tym, że w momencie, kiedy blokujemy linię alarmową, ktoś inny może potrzebować pomocy.
Policjanci z nowotarskiej komendy tylko w 2018 roku nałożyli 15 mandatów karnych za bezpodstawne wezwanie patrolu. Od początku tego roku ukarali już 2 osoby.
Przypominamy, że w przypadku bezpodstawnego wezwania Policji musimy liczyć się z konsekwencjami karnymi, np. z zarzutami z art. 224a kk przewiduje za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu 8 lat pozbawienia wolności.
POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
WIDEO: Krótki wywiad: miasto może zapłacić kilka milionów złotych za Rynek, którego nie będzie