– Od wielu lat Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu jest oddaną, zasłużoną placówką oświatową, która aktywnie wspomaga rozwój honorowego krwiodawstwa na swoim terenie. Bierze czynny udział w podejmowaniu inicjatyw zmierzających do pogłębienia wiedzy w zakresie krwiodawstwa i krwiolecznictwa – mówi Mateusz Kapołka z Klubu Dawców Krwi „Kropla”– Efekt tego zaangażowania jest bardzo wysoka frekwencja – pracowników i słuchaczy na wspólnie zorganizowanych dwa razy w roku akcjach krwiodawstwa – dodaje.
Do akcji włączyli się licznie zarówno studenci, jak również pracownicy Uczelni. Przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu zarejestrowali około 83 osoby.
Nie wszystkim chętnym udało się oddać krew. Po wstępnym wywiadzie 12 osób zostało wyeliminowanych ze względu na przebyte przez nich choroby. Ostatecznie w zbiórce wzięło 71 osób. Udało się zebrać 31,95 litrów krwi dla potrzebujących.
Wszyscy dawcy otrzymali, poza gwarantowanym pakietem energetycznym, okolicznościowe pamiątkowe gadżety ufundowane przez firmę Wojas S.A., FPH Steskal. Akcję wsparła również Kinga Penińska Oshee Polska Sp. z o.o.
Mateusz Kapołka, w imieniu członków Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropla”, a także wszystkich potrzebujących, złożył na ręce władz PPUZ w Nowym Targu podziękowania za pomoc w realizacji idei czerwonokrzyskiej i propagowanie honorowego krwiodawstwa wśród pracowników, a przede wszystkim – studentów.
– Klub HDK Kropla traktuje krwiodawstwo jako swoistą misję, zaś możliwość uratowania komuś życia za jedną z najistotniejszych wartości. Cieszymy się znakomitą – wieloletnią współpracą nie tylko z władzami Uczelni, ale przede wszystkim z młodymi ludźmi, którzy weszli w dorosłość z przekonaniem, że należy pomagać innym – i to nic nie kosztuje – zaznacza Mateusz - Uczelnia doskonale wpisuje się w działania prowadzone przez Klub Honorowych Dawców Krwiodawców „Kropla” ze względu na medyczny profil prowadzonych przez nią kierunków studiów, takich jak m.in. ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo- dodaje.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
