Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

O dobrą pracę coraz łatwiej

Zbigniew Biskupski
O dobrą pracę coraz łatwiej
O dobrą pracę coraz łatwiej
Spadające bezrobocie i dobra koniunktura w gospodarce sprawiają, że coraz łatwiej jest o pracę. Natomiast specjaliści o zawsze poszukiwanych na rynku kwalifikacjach mają większe szanse na awans płacowy. Jeśli aktualny pracodawca nie kwapi się do podwyżek, warto rozejrzeć się za ofertami na rynku.

Jak pokazują badania Pracuj.pl Specjaliści na rynku pracy 2014 r., największą motywacją do poszukiwania nowej pracy są zarobki. Większośćpracujących myśli o zmianie pracy z powodów finansowych, a dokonując wyboru nowego miejsca zatrudnienia, kieruje się przede wszystkim wynagrodzeniem.

Dlatego warto na początek pozyskać wiedzę o tym jak kształtują się zarobki w danej specjalizacji czy branży, by następnie porównać tak uzyskane dane z wysokością własnego wynagrodzenia. To będzie wskazówka czy w ogóle warto zacząć rozglądać się za nowym miejscem pracy.

Bardzo przydatne są narzędzia umożliwiające porównanie zarobków, takie jak serwis www.zarobki.pracuj.pl z porównywarką zarobków. Dzięki temu narzędziu można dowiedzieć się, ile zarabiają specjaliści w danej branży, o danym doświadczeniu i kwalifikacjach. Pozwala to zweryfikować oczekiwania finansowe, a na rozmowie kwalifikacyjnej odpowiedzieć na jedno z trudniejszych pytań – o oczekiwane wynagrodzenie.

Konsekwencja i systematyczność – to podstawa w poszukiwaniu pracy. Do zadania należy podejść systemowo i z planem. Założyć, że z określonączęstotliwością będzie się przeglądało oferty pracy. Wysyłać CV i nie zrażaćsię, że trzeba czekać na odpowiedźdłużej niż parę dni. Najważniejsze to podejść do poszukiwania pracy jak do… pracy. Wytrwałość, cierpliwość i konsekwencja przyniosą na pewno oczekiwane efekty.

W procesie poszukiwania pracy niezbędne okazuje się wsparcie bliskich i znajomych. Otoczeni innymi ludźmi, łatwiej możemy wytrwać w postanowieniu zmiany pracy. Zatem warto rozmawiać, dzielić się swoimi wątpliwościami, słuchać rad innych – to zwiększa komfort psychiczny i daje poczucie stabilizacji. Rozmowy z innymi, to też pole do wymiany cennych spostrzeżeń na temat dotychczasowego życia zawodowego. Dzięki nim można dostrzec swoje cechy czy kwalifikacje, których do tej pory nie brało się pod uwagę.

Przede wszystkim jednak, aby usprawnić proces poszukiwania pracy, warto sięgać po nowoczesne technologie, jakie oferują portale rekrutacyjne. Dobrym przykładem jest Pracuj Select – narzędzie, które analizując kwalifikacje i doświadczenie kandydatów, automatycznie dopasuje do nich oferty pracy i poleca danąkandydaturę rekruterom. Aby z niego skorzystać, wystarczy uzupełnić profil na Pracuj.pl i włączyć jego widocznośćdla rekruterów. Profile założone na Pracuj.pl nie są publicznie dostępne. Użytkownicy sami zarządzająwidocznością profilu i mogą oznaczyćpracodawców, którym z różnych względów nie chcą być polecani (np. firmy, w których pracują lub pracowali). Użytkownicy w swoim profilu mogąrównież sprawdzić, ilu rekruterów na Pracuj.pl szuka kandydatów o ich kompetencjach, co dodatkowo zachęca do pozostawania na bieżąco z ofertami pracy.

Źródło: AIP

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska