TD
Piszczek dał Polakom zwycięstwo w Podgoricy
Piszczek dał Polakom zwycięstwo w Podgoricy Bartek Syta
Po emocjonującym spotkaniu eliminacji mundialu 2018 Polacy ograli na wyjeździe Czarnogórę 2:1 i mocno zbliżyli się do awansu. Kto najbardziej przysłużył się do zwycięstwa, a kto zawiódł? Oceniamy kadrowiczów Adama Nawałki w skali 1-10.

ŁUKASZ FABIAŃSKI - 7
W 15. minucie fenomenalnie obronił strzał Bećiraja. Przy golu Mugosy nie miał żadnych szans

ŁUKASZ PISZCZEK - 8
Często podłączał się do akcji w ofensywie. Formę strzelecką z Borussii potwierdził w końcówce spotkania, jego bramka dała nam trzy punkty

KRZYSZTOF MĄCZYŃSKI - 6,5
Pod nieobecność Grzegorza Krychowiaka druga linia Biało-Czerwonych nie wyglądała wybitnie dobrze. Mączyński zaliczył jednak kilka ważnych przechwytów, próbował też - z różnym skutkiem - rozgrywać

KAROL LINETTY - 5,5
Nie był najpewniejszym punktem drużyny Nawałki. Nie zablokował dośrodkowania, po którym straciliśmy bramkę na 1:1. Selekcjoner zmienił go jako pierwszego

PIOTR ZIELIŃSKI - 7
W pierwszej połowie mógł strzelić gola, ale źle przyjął podanie Grosickiego. W drugiej zaliczył kapitalną asystę przy bramce Piszczka

JAKUB BŁASZCZYKOWSKI - 5
Ambicji jak zwykle mu nie brakowało, ale zagrał przeciętnie

KAMIL GROSICKI - 4
Słaby mecz "Grosika", w niedzielę podejmował na boisku wiele niezrozumiałych decyzji

ROBERT LEWANDOWSKI - 7
Klasyczny „Lewy”. Nie był zbyt widoczny, po czym zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego. Już ósmą w tych eliminacjach. W drugiej połowie zmarnował dwie „setki” w obrębie minuty. Rywale nie oszczędzali jego kości

GRALI ZBYT KRÓTKO:
Łukasz Teodorczyk, Thiago Cionek, Sławomir Peszko

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Materiał oryginalny: Oceniamy Polaków po meczu z Czarnogórą. Skuteczny Piszczek, "TurboGrosik" bez paliwa - Sportowy24